Zdravotní výhody černého čaje Earl Grey

Čaj Earl Grey dosáhl významného postavení mezi zdravými nápoji. Jeho reputace upozorňuje na schopnost léčit různé choroby a nemoci.

Čajové lístky ze Srí Lanky a Indie způsobují fermentaci, která má za následek černou barvu a silnou příchuť. Bergamotový pomerančový olej se s nimi smíchá a tím se docílí typického aroma. Výsledkem je čaj plný živin, které lidem pomáhají vypořádat se se zdravotními problémy, které je obklopují.

Pomáhá s trávením

Lidé, kteří pijí Earl Grey, si pochvalují jeho skvělou schopnost zlepšovat funkci trávicího traktu. Pomáhá léčit koliku, nevolnost a zácpu. Ochraňuje také močové cesty před infekcí.

Zdravá obdoba kávy

I zapřisáhlí milovníci kávy považují tento čaj za zdravou volbu, když nechtějí pít kávu. Obsahuje polovinu množství kofeinu v kávě.

Zlepšuje zdraví úst

Antiseptické vlastnosti Earl Greye osvěžují dech a udržují dásně v plném zdraví. Čištění zubů je nezbytným způsobem kontroly jejich zdraví, protože černý čaj na nich zanechává skvrny.

Dezinfekce

Slabé infekce mohou vyřešit dezinfekční vlastnosti, které má třeba bergamotový olej. Earl Grey je tak skvělým bojovníkem s infekcemi v hrdle a ústech.

Relaxační čaj

Vždy doprovázené mírem a klidem je pití čaje kultem relaxace a klidnosti. Obsahuje méně kofeinu než káva, takže zůstanete uvolnění. Můžete přidat levanduli a další bylinky, abyste jeho chuť přizpůsobili svým požadavkům a zvýšili tak relaxační účinky.

Snižuje horečku

Bergamot je respektován jako prvek léčící horečku, chřipku a také podrážděný žaludek. Čaj je dobrou volbou, pokud trpíte těmito potížemi.

Antidepresivum

Bergamot je klíčovou ingrediencí při výrobě čaje Earl Grey. Teplý čaj je však dostatečný lék, který zahání všechny špatné vibrace.

Antioxidant

Čaj se užívá, protože podporuje zdraví už dlouhá staletí. Volné radikály nemají šanci, pokud si necháte od černého čaje pomoct. Můžete jeho prostřednictvím zabránit i rakovině a infekcím.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X