Jak zhubnout po porodu, když ani nemáte čas si dojít v klidu na malou

Trápí vás poporodní kila? Chcete zhubnout těhotenské bříško? Pokud si nedovedete v celodenním kolotoči péče o dítě představit ještě zvládat cvičení a zdravé vaření, nezoufejte. Přečtěte si, jak zhubnout po porodu a přesto mít dostatek energie na péči o miminko. Stačí k tomu jednoduché změny, které hravě zvládnete i vy.

Kdy začít s hubnutím po porodu

Jste čerstvě po porodu a ráda byste se zbavila poporodní váhy? Víme, že porod i první dny po něm jsou vyčerpávající a rozhodně to není jako ve filmech. Až tedy opadne únava a vyčerpání z porodu a vy budete s vaším miminkem doma a zaběhnete se do režimu každodenní péče o něj, využijte některé z následujících tipů s jejichž pomocí se dostanete zpět na svou předporodní váhu nebo alespoň na takovou váhu, se kterou budete spokojená.

A kdy začít hubnout? Během šestinedělí na to ani nemyslete, vaše tělo se potřebuje dát dohromady a není výjimkou, že to trvá i déle než 8 týdnů. Pokud navíc kojíte, přebytečné tukové zásoby se brzy dostanou právě do mateřského mléka. 

Hubnutí po porodu tedy znamená především dodržovat zásady zdravého životního stylu, nikdy ne drastické diety a hodiny cvičení.

Nespěchejte na sebe

Prvním krokem na cestě k návratu k předporodní váze je mít reálné očekávání. Nedávejte si nesplnitelné cíle, jejichž nedosažení by vás akorát popudilo. Pamatujte si, že vaše tělo mělo celých 9 měsíců na to, aby se změnilo, nechtějte aby se do normálu dostalo rychleji. Vezměte to pěkně krok za krokem. Stravujte se zdravě, odpusťte si rychlá občerstvení a jídla z pytlíku a dodržujte pravidelný pitný režim.

Trápí vás povolené břicho víc, než kila navíc? Vyzkoušejte tipy na péči o povolenou kůži na břiše, která vám usnadní návrat k pevnému bříšku.

Procházka s kočárkem večer.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Řekněte NE dietám

Rozhodně se nepouštějte do žádných šílených diet. Jezte pravidelně a neodbývejte se. Vaše dítě potřebuje abyste byla plná síly a dobře naladěná a toho dosáhnete z velké části tím, že budete mít pravidelný přísun čerstvých a kvalitních potravin.

Babské rady říkají, že základem jídelníčku kojící matky je silný vývar. Pokud nestíháte vařit ani rychlovky, což je s miminkem doma zcela normální, poproste některou z babiček, aby vám udělala hrnec vydatné polévky, kterou si můžete i zamrazit. Rozhodně je pro vás prospěšnější dát si k obědu horký domácí vývar se zeleninou, než nějakou hotovku ze supermarketu.

Choďte na pravidelné procházky

Jakmile začnete s miminkem v kočárku vyrážet ven, berte to jako návštěvu posilovny. Nedělejte pouze malé procházky kolem bloku, nýbrž vyrazte na pořádný výlet. S sebou nezapomeňte vzít vše potřebné pro vás i dítě. Chůze je po porodu spolehlivou metodou, jak se dostat zpátky do formy, spálit nějaké ty kalorie a ještě si do těla vehnat endorfiny. 

Věděli jste, že chůze pomáhá s hubnutím a nahradí až 45 minut v posilovně?

Spěte s miminkem

Radit maminkám novorozených dětí, aby spaly, možná může znít poněkud ironicky, ale čím více spánku si dopřejete, tím lépe na tom budete jak psychické, tak i fyzické stránce. A pokud patříte k těm šťastným maminkám, kterým spí miminka alespoň pár hodin v kuse, využijte toho. 

Řádí vaše miminko v noci a pak to dospává přes den? Najeďte na stejný režim! Prvních několik týdnů až měsíců nemá smysl snažit se o jakýkoliv pravidelný rytmus, miminko se zkrátka budí podle toho, kdy má hlad. Abyste zabránili úplnému vyčerpání, klidně se přes den prospěte s ním, důležité je přežít.

Vrátit se po porodu na svou původní hmotnost je cesta na dlouhou trať, ale nesmíte to vzdávat hned na začátku. Příležitostí k hubnutí a udržení se v pohybu budete mít díky svému novorozenci až až.

Zdroj: healthline.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X