Jak snadno zhubnout doma díky správnému jídlu

Chcete zhubnout pár kilo navíc a sami sobě dokázat, že na to máte? Víte, že veškeré potřebné věci máte u vás v kuchyni? Zásadními změnami v jídelníčku, přidáním nezbytných látek a omezením některých potravin můžete ovlivnit i svou váhu. Nevěříte? Ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Vyzkoušejte následující tipy v praxi a uvidíte.

Bílkoviny a zase ty bílkoviny

kolik už jste dnes snědli proteinů? Základní stavební jednotkou svalové hmoty jsou bílkoviny neboli proteiny. Své o tom ví sportovci, kteří se potí v tělocvičně a pilují svou formu a figuru. Potraviny bohaté na proteiny si ale můžete dopřát i pokud se vrcholovému sportu nevěnujete. Bílkoviny vás zasytí a dodají vám potřebnou energii. 

Hubnutí rozhodně nemusí zatížit váš rozpočet, vyzkoušejte levné zdroje bílkovin, které fungují stejně dobře jako drahé doplňky stravy.

potraviny na hubnutí
pixabay.com

Omezte zpracované potraviny

Koupit levnou pizzu a jíst za 15 minut, nebo strávit půl hodiny vařením ze zíkladních ingrediencí? Čím více nezpracovaných surovin do svého jídelníčku zařadíte, tím lépe. Vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám a polotovarům, které sice šetří čas a práci, ale zároveň jsou plné cukrů, soli, ztužených tuků a různých zlepšovačů chuti, takže vás stále honí chuť na sladké a musíte si dopřát další sousto. Nejste si jistí, které potraviny to jsou? Ty prodávané v plastovém obalu a také ty, které stačí pouze ohřát. Například:

  • balené pečivo, rozpékané koláče, snídaňové cereálie
  • sladké limonády, energy drinky
  • mražená pizza, nugetky a podobné polotovary
  • brambůrky a krekry
  • ochucené mléčné výrobky, sladká mléka, hotové chlazené pudinky a dezerty
  • sladké tyčinky

Do těchto výrobků se dodávají nejrůznější látky, které vás nutí koupit si je znovu a znovu. Což je ovšem začarovaný kruh. Dejte přednost čerstvým, průmyslově nezpracovaných potravinám. Tím se rovněž sníží i množství cukru, které denně přijmete.

Víte, že celou řadu vlastních potravin v bio kvalitě si můžete sami vypěstovat? Přečtěte si, co ještě stihnete zasadit třeba do truhlíku na balkoně.

mražená pizza kalorie
pixabay.com

Pijte vodu a neslazené nápoje

Neumíte si představit den bez slazené kávy, čaje s pár lžičkami cukru a ještě sklenky limonády nebo ovocného nektaru navrch? Zkuste začít pít pravidelně vodu nebo čaj a omezte konzumaci limonád. Cukr, který si přidáváte do nápojů zkuste postupně odbourávat, až se ho zbavíte úplně. 

Jezte pomalu 

Víte že způsob, jakým se stravujete, má podstatný vliv na to, kolik toho zkonzumujete? Hltáte a u každého jídla si pouštíte videa na internetu nebo koukáte na seriály? Zkuste se na jídlo soustředit. Jezte pomalu, vychutnávejte si každé sousto a nikam nespěchejte. Lidé, kteří jedí rychle, se většinou přejedí, protože si jejich tělo nestihne včas uvědomit, že už má dost.

jak snadno zhubnout
pixabay.com

Spánek podporuje hubnutí

Dodržujete zdravý jídelníček a chcete své hubnutí ještě více podpořit přirozenou cestou? Dopřejte si každou noc pořádnou dávku odpočinku. Snažte se brát spánek jako další rutinu, kterou musíte dodržovat. Každému vyhovuje jinak dlouhý spánek, takže si najděte vy tu vaši ideální délku. Jakmile budete vyspaní, budete se i kvalitněji stravovat. Opravdu. Po noci špatného spánku má člověk tendenci sníst na co přijde a je těžké se držet pravidel. Zabraňte tomu pravidelným každodenním kvalitním spánkem.

Spousta lidí se domnívá, že hubnutí souvisí pouze s tím, jak moc se hýbeme. Ale kdepak, jídelníček je rovněž základní stavební kámen, který pomáhá k tomu, jak se člověk cítí a vypadá. 

Zdroj: healthline.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X