Proč je dobré masírovat obličej plátkem rajčete?

Akné je kožní onemocnění, které je nejen nepříjemné, ale může být i bolestivé. Červená zanícená kůže se může objevit v každém věku. The National Institute of Health jej klasifikoval jako nemoc způsobenou ucpáním žláz a folikulů v kůži. Není to však nebezpečný stav a jeho léčba může být velmi snadná. Portál Home Remedies for Life naznačuje, že tento problém lze odstranit pomocí rajčat.

Rajčata jako pomoc při akné?

Rajčata jsou bohatá na celou řadu vitamínů (B6, E, C, A, K), které mohou pomoci zmenšit póry a vyživovat pokožku. Kromě toho kyselost těchto plodů reguluje hladinu pH pokožky a tím snižuje riziko vzniku nových pupínků. Rajčata obsahují také kyselinu salicylovou. Používání rajčat proto může poskytnout úžasné výhody pro vaši pokožku a existují různé způsoby, jak je můžete začlenit do svých návyků.

Nejprve rajčata nakrájejte na tenké plátky, kterými pomalu masírujte obličej tak, aby se šťáva v nich obsažená dostala do pokožky. Následně obličej opláchněte.

Další možností je používání rajčatové šťávy. Nalijte malé množství do misky a přidejte několik kapek citronové šťávy. Vzniklou směs opatrně naneste na obličej a nechte působit po dobu 5 minut. Opláchněte teplou vodou.

Vyzkoušet také můžete pleťovou masku. Ponořte rajčata do horké vody a chvíli je tam ponechte. Oloupejte slupku, odstraňte semínka a z dužiny vytvořte pastu, kterou aplikujete na obličej. Nechte působit asi hodinu a následně obličej řádně opláchněte. Do pasty také můžete přidat trochu jogurtu či nastrouhanou okurku.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X