Jak si udržet vztah na dálku, když nemůžete být spolu

Vztahy jsou komplikované, křehké a nepředvídatelné. A co teprve ty na dálku. Jak si takový vztah udržet? Kolik práce je potřeba vykonat, aby váš vztah nesl ovoce? Pokud chcete aby partnerství na dálku fungovalo, budete pro jeho funkčnost muset něco udělat. Největší výzvou vztahů na dálku je navození pocitu pospolitosti a spojení. 

Společný čas a jak jej využívat

Vyhradili jste si nějaký čas na rande na dálku? Perfektní! Společně strávený čas je klíčový pro udržení partnerství. Než se ale pustíte do videohovoru, dodržujte několik pravidel. Tak zaprvé, věnujte se opravdu jen sami sobě a vypněte všechna rušivá zařízení, vypněte si upozornění na telefonu a klidně i zvonek. Maximální odpojení od okolního světa, i od toho online, je důležité. 

Zadruhé, povídejte si o věcech, které se vám přihodily, sdílejte své pocity a zážitky. Tím si vytvoříte ještě silnější pouto. 

A zatřetí, plánujte si společnou budoucnost. Nebojte se mluvit o tom, až spolu budete bydlet a vídat se každý den. Alespoň se budete mít na co těšit!

Stimulujte všechny smysly

Neposílejte si pouze sms zprávy, ale rovněž i fotografie, videa a hlasové zprávy. Nebojte se partnerovi nechat doručit i jídlo nebo třeba nějaký dárek. Zkrátka a dobře, nezapomínejte stimulovat a zapojovat všechny vaše smysly. I díky tomu si totiž vytvoříte hlubší vzájemné propojení.

Zamilovaný pár v krásné přírodě.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Nepodceňujte význam sexu

Tématu sexu se při povídání o vztazích na dálku nevyhneme. Ať už si myslíte cokoliv, sex je pro vztah důležitý. Sblíží vás a vaše kamarádství převede do roviny vztahu. Naštěstí existuje spousta možností, jak si erotickou atmosféru navodit i na dálku. Nezatracujte sex po telefonu ani sexting. Možná, že ze začátku to bude divné, ale časem zjistíte, že je to vlastně docela fajn.

Pište si dopisy a blahopřání

Nejspíš znáte celou řadu romantických hrdinek, které si se svým vyvoleným psali milostné dopisy. Ano, žijeme sice ve 21. století a nikdo už tužku a papír nepotřebuje, ale zkuste se vrátit ke kořenům a svému partnerovi poslat dopis. Pokud nevíte, co do něj napsat, pošlete alespoň pohled nebo třeba blahopřání k svátku, povýšení, narozeninám či jen tak.

Usínejte společně

Víte, že společné usínání je pro vztah velice důležité? Dokonce to bylo potvrzeno i z několika studií. Naštěstí žijeme v době, ve které žijeme, a není žádný problém usínat společně. Ať už s pomocí videohovoru přes telefon nebo i pouhým prostřednictvím SMS zpráv.

Žárlivost vztah zabíjí, neposiluje

Jak si můžete být jistí, že váš partner nemá nějakou druhou? A jak on může vědět, že ani vy nikoho nemáte? Jestliže je váš vztah založen na důvěře a oba do něj vkládáte svůj čas a věnujete mu péči, není na místě být žárliví. Buďte otevření, sdílejte se svým partnerem průběh vašeho dne. Seznamte ho s vašimi přáteli a kolegy, aby věděl, s kým se stýkáte. 

Nežádejte partnera o povolení, když si chcete někam vyrazit, jen ho informujte o tom, co děláte a buďte transparentní. Díky tomu bude vědět, že se dobře bavíte, ale že on jediný má místo ve vašem srdci. 

Zamilovaný pár při polibku v trávě.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Překvapujte se navzájem

Když je řeč o překvapeních, nemyslíme tím nějaká přehnaná romantická gesta z filmů ani nepříjemná překvapení. Nýbrž malá gesta a maličkosti, které pro sebe navzájem můžete dělat. Víte například, že váš partner má před sebou důležitou schůzku, ze které má obavy? Nechte mu poslat něco, co má rád a co mu zaručeně udělá radost. Může se jednat o věc, o film nebo klidně i o oblíbené jídlo. Buďte kreativní a dávejte mu najevo, jak moc vám na něm záleží a jak dobře ho znáte.

Vztahy na dálku potřebují stejnou péči, jako ty na blízko. Někdy dokonce i větší. To, že s partnerem nesdílíte stejnou domácnost, rozhodně neznamená, že by váš vztah měl být méněcenný. Pokud se budete oba snažit, má vaše manželství velký potenciál přetrvat.

Zdroj: lifehack.org

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X