Bobkový list je nejlevnějším superlékem

Bobkový list zná většina lidí jako koření, jedná se ovšem i o lék, jehož účinky jsou známé už od starověku. Mezi nejdůležitější přínosy bobkového listu pro naše zdraví patří především schopnost urychlit procesy hojení ran, podpora trávení, zpomalení procesů stárnutí, snižování zánětů, detoxikace těla, zmírnění respiračních potíží, podpora zdraví srdce, regulace diabetu, pomoc při bakteriálních infekcích a snižování rizika některých typů rakoviny.

Někdy bývá i součástí aromaterapie nebo některých druhů bylinné léčby, pomáhá při léčbě křečových žil a bolesti kloubů, podporuje duševní pohodu, imunitní systém a vyvolává pocení. Představíme si návod na výrobu domácí medicíny z bobkového listu, kterou můžete používat po celý rok.

Výroba domácí medicíny

Suroviny:

  • 250 ml extrapanenského olivového oleje
  • 30 g bobkového listu

Postup:

Bobkové listy nadrtíme a zalijeme olivovým olejem. Směs uzavřeme v lahvi, kterou uložíme na chladné a tmavé místo a necháme louhovat po dobu dvou týdnů. Občas protřepeme. Po dvou týdnech přelijte přes gázu nebo plátno a olej dáme do skleničky. Uchováváme jej na chladném místě.

Použití

  • bobkový listPokud trpíte migrénami, použijte místně trochu oleje.
  • Při potížích s klouby zahřejte trochu oleje a aplikujte na postižené místo.
  • Při teplotě aplikujte místně. Podpoří snižování teploty.
  • Pomáhá v boji proti akné.
  • Aplikací na postižená místa může pomoci při obtížích s křečovými žilami.
  • Podpoří chuť k jídlu.

Zapálený bobkový list

Výjimečné léčebné a relaxační účinky má také inhalace kouře z bobkového listu. O této proceduře jsme již psali v článku Zapálený bobkový list.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X