Chytré metody, jak překonat hlad během hubnutí

Pokud i vás zachvátila lednová vlna dietního šílenství a snažíte se dostat znovu do formy, držíme vám palce. Není vždy lehké přejít na nový životní styl a s ním spojený odlehčený jídelníček. Vyzkoušejte několik chytrých triků, které vám pomohou překonat hlad a nemyslet celý den jen na tabulku čokolády.

Jak potlačit hlad

Nejprve je nutno říct, že pokud jste najeli na skutečně zdravou a vyváženou stravu, hlad by se vás vůbec týkat neměl. Pestrý jídelníček by vám měl dodat veškeré potřebné živiny ke správnému fungování a proto je hlad signálem toho, že ve vašem menu pravděpodobně něco chybí. 

Druhá věc je ovšem chuť. Pokud jste si úderem Nového roku zakázali kafíčko a sladkou tečku po obědě nebo večerní brambůrky, může být velmi těžké jim v danou chvíli odolat.

Naučte se rozlišovat mezi pouhou chutí na něco dobrého a skutečným hladem.

jak potlačit chutě na mlsání
pixabay.com

Dejte si čaj místo sladkostí

Pokud vás honí mlsná, může se stát, že se nebudete moct soustředit na nic jiného, než na překonání chutě na něco sladkého. Zejména po obědě nebo po večeři bývá kritická doba, kdy naše tělo potřebuje rychle doplnit hladinu krevního cukru, aby mohlo začít trávit přijaté jídlo. Nenechte se ošálit, tyto cukry totiž může získat i z právě snědených potravin.

Uvařte si hrnek čaje. Je jen na vás, jestli zvolíte zelený, bylinkový nebo ovocný. Teplý nápoj navodí ve vašem břiše pocit naplnění a vy se průběžným usrkáváním zabavíte. Jakmile dopijete celý hrnek, chutě na sladké budou pryč.

jak přelstít hlad
pixabay.com

Zabavte se jinak než jídlem

Stává se vám, že jakmile zasednete do pohodlného gauče a pustíte si příjemný film, okamžitě vás přepadne chuť na nějaké zobání? V tomto případě hraje hlavní roli psychika- velmi často si totiž lidé spojují jídlo s pohodou, uvolněním po celodenním stresu a užíváním si dne. 

Vychutnat si příjemný večer však lze i bez toho, abyste spořádali půlku spižírny. Využijte trik s čajem nebo zabavte ruce nějak jinak- skládejte prádlo, louskejte ořechy, nalakujte si nehty nebo se pusťte do pletení.

jak nemyslet na jídlo
pixabay.com

Vyčistěte si zuby

Starý osvědčený trik nespočívá v ničem jiném než ošálení mozku chutí zubní pasty. Pokud se bojíte, že mezi jídly selžete a otevřete si tabulku čokolády, vyčistěte si hned po jídle zuby. Mentolová chuť pasty vám jednoduše nedovolí si ústa “zašpinit” nějakým jídlem.

jak zahnat malý hlad
pixabay.com

Místo televize si otevřete knížku

Večerní mlsání u sledování televize bývá nejčastějším kritickým bodem hubnutí. Pokud se skutečně neudržíte, nezbývá nic jiného než televizi vypnout. Pokud se totiž místo obrazovky budete věnovat třeba knížce, váš mozek si tuto činnost s konzumací nezdravých pochutin automaticky nespojí. Zároveň uděláte něco dobrého pro své oči i psychické zdraví.

jak namlsat u televize
pixabay.com

Dovolte si cheat day

Je opravdu velmi těžké ze dne na den zcela omezit veškeré sladkosti i slané pochutiny. Pokud to s hubnutím myslíte vážně, měli byste počítat s tím, že to je běh na dlouhou trať a všechny jednostranné zákazy dříve nebo později budete chtít porušit. 

Pokud chcete shodit pár kilo navíc ale zároveň zkrátka milujete třeba zmrzlinu, povolte si jeden den v týdnu, kdy si vaši oblíbenou pochoutku můžete bez výčitek dopřát. Nemusíte hned spořádat celý kelímek, ale jedna miska doplněná ovocem z vás rozhodně obézního neudělá. 

jak si odpustit sladké
pixabay.com

Přečtěte si další zásady zdravého hubnutí, které vás konečně dovedou k vysněné postavě.

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X