Jak hledat motivaci při hubnutí

Hubnutí je věčné téma pro tisíce žen (i mužů). Ne všichni z nás mají to štěstí, že jejich postava je dokonale štíhlá, mnohem častěji nás tu a tam „zdobí“ nějaký ten tukový polštářek. Existuje množství diet a návodů, jak zhubnout. No nic z toho vám nepomůže, pokud vám bude chybět jedna důležitá věc – a tou je motivace. Tak jak se tedy motivovat při hubnutí?

Jaké to bude?

Jednou z velmi silných motivačních technik při hubnutí je představit si, jak budete vypadat, cítit se a co budete dělat, když budete mít postavu svých snů. Představte si to do detailů. Jak bude vypadat váš den jako štíhlé osoby? Jaké oblečení budete nosit? Kam budete chodit?

Jako pomůcku si můžete koupit nějaké sexy šaty, které si s nynější postavou nedovolíte obléci, ale když zhubnete, budete se do nich moci obléknout a předvést se v nich (i kdyby jen před zrcadlem).

TIP: přečtěte si porovnání nejlepších ketonových diet

Buďte kreativní

Některým z nás dělá problém představit si sama sebe jako štíhlého, pokud právě zápasíme s pořádnou nadváhou. V tomto případě vám může pomoci, pokud si najdete fotografie sebe samé z minulosti, kdy jste měli perfektní postavu. A pokud jste takovou nikdy neměli, zkuste se motivovat fotografií nějaké celebrity či jiné štíhlé ženy (vystřihněte z časopisu nebo vytiskněte obrázek z internetu). Fotografii nebo obrázek si pak připevněte na ledničku, na nástěnku při svém pracovním stole nebo založte do peněženky. Je důležité mít tento motivační obrázek co nejvíce na očích, tak nikdy nezapomenete na svůj cíl. Tento způsob motivace je opravdu silný a pomůže vám k rychlejšímu úspěchu v hubnutí.

Hubněte spolu

Velkou pomocí a zároveň motivací při hubnutí může být i kamarádka na hubnutí, případně hubnutí spolu s partnerem. Ve dvojici se hodně věcí lépe zvládá. V kritických chvílích vás váš „hubnoucí“ partner či kamarádka podrží, budete se navzájem táhnout dopředu a povzbuzovat. Netřeba připomínat, že takové hubnutí bývá i mnohem zábavnější. Pokud nemáte „po ruce“ nikoho skutečného, ​​kdo by s vámi chtěl hubnout, možností je najít si alespoň virtuálního partnera na hubnutí. Na nejednom internetovém diskusním fóru najdete ženy, které se společně snaží hubnout, podporují se, dělí se o své úspěchy i selhání.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X