Hubnutí pomocí svižné chůze je snadné a zdravé

Poslední dobou se stala obyčejná i svižná chůze velkým trendem. Spousta lidí si hlídá denní počet kroků pomocí krokoměrů a snaží se zvyšovat své cíle. Nejen Americké ministerstvo zdravotnictví nabádá své obyvatele k pohybu, protože jak všichni víme, tam je fyzická aktivita u spousty lidí velmi bídná. 

Jaké výhody nám přináší chůze

Na celém světě jsou zabijákem číslo jedna srdeční choroby, které jsou způsobeny právě nedostatečnou fyzickou aktivitou. Studie uvádí, že pravidelným pohybem můžeme předejít kardiovaskulárním onemocněním a prodloužit si tak život. 

Člověk by měl myslet i na svoji duševní pohodu, ke které nám opět pomáhá pravidelný pohyb. Vede ke snížení úzkosti, zbavuje nás stresu a umožňuje nám na chvíli vypustit nepříjemné myšlenky z hlavy. 

Chůze je ideálním pohybem pro naprosté začátečníky a těžce obézní osoby. Obézní lidé svoji fyzickou aktivitu nejdříve zahajují chůzí a po snížení hmotnosti jim jejich tělo umožní začít i s jinými sporty jako je například skupinové cvičení, jízda na kole nebo běhání. 

Chůze je nejpřirozenější pohyb
pixabay.com

Jak zhubnout pomocí chůze

Důležité je stanovit si pravidelný řád, kterého se budete držet, nevymlouvat se a vytrvat. Určete si konkrétní čas, kdy budete chodit. Záleží na vaší pracovní vytíženosti, jestli máte čas ráno, choďte ráno, pokud vám vyhovují večerní procházky po práci, choďte večer. Je to jednoduché. 

Když se vydáte na delší tůru, nezapomeňte na tekutiny. Je důležité být správně hydratovaný, jedině tak se budete cítit komfortně a bude vás to bavit. Můžete si vzít na záda menší batoh, kam si dáte láhev s vodou a další potřebné věci. Nezapomeňte také dostatečně doplnit tekutiny po návratu z venku. Pravidelný pitný režim je skvělou prevencí řady onemocnění.

Hubnutí pomocí svižné chůze
pixabay.com

Pořiďte si dobrou obuv, ideálně nějaké sportovní tenisky, které vám budou pevně držet nohu. Chůze v žabkách nebo jiné nekomfortní obuvi vám může přinést více problémů než užitku. 

Myslete na držení těla při chůzi, jako jsou rovná ramena, vztyčená brada a zpevněný střed těla s rovnými zády a zpevněným pozadím. Postupně zvyšuje tempo, v zásadě platí že čím rychlejší chůze, tím více kalorií spálíte. Začněte procházkovou chůzí a postupně zrychlujte, dokud nepocítíte zrychlenou srdeční frekvenci. Snažte se v tomto tempu vytrvat co nejdéle a každou další procházku tuto fázi prodlužte o pár minut. 

Stanovte si svůj cíl, například: kolik kilometrů ujdete za hodinu. Výsledky si můžete zapisovat a porovnávat. Kopcovitým terénem můžete navýšit svůj level a zároveň zrychlit spalování tuků. 

Dalším tipem, jak si víc užít chození, jsou procházky s přítelem či kamarádkou. Můžete se navzájem motivovat, užívat si zábavu a dohánět k lepším výsledkům. Chůze je pro člověka nejpřirozenější druh pohybu, užijte si její výhody s každým krokem a objevujte nová místa.

Chození ve skupině motivuje
pixabay.com

Zdroj: goodhousekeeping.com

Karolína Jelínková

Ráda jsem součástí přírody a sleduji, jak je rozmanitá a co všechno se v ní odehrává. Je to kouzlo. Kouzlo, které bychom měli chránit a pečovat o něj. Stejně tak by měl mít člověk rád sám sebe, protože každý z nás je malou součástí velké přírody.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X