Obyčejná voda v boji proti nemocem: propijte se ke zdraví

Lidské tělo je závislé na příjmu tekutin. Voda přináší hned několik výhod, jako je pěkná pokožka a zdravé vlasy. Věděli jste ale, že pravidelnou konzumací vody můžete předejít i spoustě nemocem? Ano, zní to jako zázrak, ale je to tak. 

Možná stále nevěříte, že voda, kterou si můžete doma napustit z kohoutku, má někdy lepší účinky než prášky, pro které chodíte do lékárny? Pojďme si uvést nemoci, ze kterých se dostanete pomocí vody.

Osteoporóza 

Řídnutí kostí přichází s věkem, vaše kosti se stávají křehčí a rozpadají se. V některých případech hraje velkou roli pohyb nebo pohlaví. Pokud chcete zabránit tomuto onemocnění, zásobte své tělo vápníkem a vitaminem D. Tyto minerální látky jsou obsaženy právě v kohoutkové vodě, proto byste ji měli upřednostnit před balenou.

Jak předejít osteoporóze
pixabay.com

Vysoký tlak

Dehydratací bývá často vyvolána hypertenze. Vysoký krevní tlak neboli hypertenze je stav, kdy se váš krevní tlak dostane nad hranici 140/90. Krev tlačí nadměrnou silou na stěny tepen a může způsobit řadu srdečních onemocnění. Pitím vody zajistíte v těle správnou hladinu hormonů, které hospodaří s vodou.

Zánět močových cest

Pokud vaše tělo není dostatečně zavodněné, je pro něj těžké vyplavit z těla všechny škodlivé bakterie a toxiny. Pokud infekce i přes dostatečný příjem tekutin přetrvávají, je důležité si promluvit se svým lékařem. 

Dostatečný pitný režim
pixabay.com

Pálení žáhy

Určitě znáte nepříjemný pocit na hrudi, který se vám občas dostaví po jídle. Proto nás už ve škole učili, že se máme po vydatném jídle pořádně napít, aby mohla potrava hezky sklouznout do žaludku.

Sezónní alergie 

Příznaky alergie jako je rýma, svědění očí a bolest v krku většina lidí řeší pomocí prášků. Je to vždy nutné? Zkuste v tomto období pít více vody, nadměrné množství tekutin působí na řídnutí hlenu a vám se uleví.

Dostatečný přísun tekutin
pixabay.com

Artritida kloubů

Bolestivé ztuhnutí celého těla a zanícené klouby, právě toto jsou projevy artritidy. Onemocnění nejde zcela vyléčit vodou, můžete ale s její pomocí potlačovat příznaky. Konzumací tekutin dochází k ,,namazání” kloubů a vyplavení zánětlivých toxinů.

Respirační onemocnění

Na chřipku a nachlazení pijte čaje a jezte polévky. V tomto období tělo potřebuje pořádnou dávku tekutin, aby se co nejrychleji zotavilo.

V zimě pijte teplé nápoje místo chlazených
pixabay.com

Zácpa 

Problém, který díky nesprávnému jídelníčku a nedostatečnému pohybu řeší čím dál více lidí. Pitný režim je základní opatření pro správné trávení.  Kromě vody můžete zkusit i sušené švestky, listovou zeleninu nebo kyselé zelí. 

Srdeční onemocnění

Dehydratace zvyšuje riziko výskytu srdečních chorob. Voda udrží vaše tepny zdravé a umožní vám předejít kardiovaskulárním problémům. 

Dbejte za rozložený pitný režim během dne
pixabay.com

Nespavost

Problémy s usínáním mohou být způsobeny stresem, úzkostí či prožitým traumatem, ale také nedostatečným pohybem a pobytem na čerstvém vzduchu. Studií bylo prokázáno, že lidé kteří pijí více vody, lépe spí. 

Nic se nemá přehánět

Pozor na nadměrnou konzumaci vody, ta totiž tělu také neprospívá, jelikož zatěžuje ledviny. Řiďte se proto pravidlem všeho s mírou a používejte zdravý selský rozum. Voda je sice lékem na spoustu nemocí, ale vše bohužel vyléčit neumí. Může vám pomoci potlačit příznaky a předejít spoustě onemocnění bez použití léků.

Zdroj: activebeat.com

Karolína Jelínková

Ráda jsem součástí přírody a sleduji, jak je rozmanitá a co všechno se v ní odehrává. Je to kouzlo. Kouzlo, které bychom měli chránit a pečovat o něj. Stejně tak by měl mít člověk rád sám sebe, protože každý z nás je malou součástí velké přírody.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X