Domácí tipy, jak se zbavit zvonění v uších

Náš sluch ovlivňuje celá řada faktorů. Mezi ty velmi nepříjemné patří zvonění v uších. Tento zdravotní problém snižuje naše sluchové schopnosti. Lidé, kteří tímto problémem trpí, slyší celou řadu nepříjemných zvuků, mezi něž patří zvonění či bzučení.

Mezi důvody, jež vedou ke vzniku těchto obtíží, patří ušní infekce, vystavení silným zvukům či šumu nebo poranění ucha s postižením nervových zakončení.

Moderní medicína doposud nenalezla spolehlivý způsob, jak se této zdravotní obtíže zbavit, ale pokud se u vás tento problém vyskytne, můžete vyzkoušet některý z přírodních způsobů, jak se jej zbavit.

Potraviny a doplňky

Gingko Biloba

Má schopnost zvyšovat krevní oběh v oblasti mozku, hlavy a krku. Navíc pomáhá bojovat proti zánětu, který se vyskytuje v krevních cévách. Je však důležité zdůraznit, že to není rychlá léčba. Ideální je její využití jako doplňkové léčby.

Koenzym Q10

V minulosti bylo provedeno několik klinických studií zaměřených na vliv koenzymu Q10 na zvonění v uších. Koenzym Q10 pomáhá tlumit příznaky spojené se zvoněním v uších, zlepšuje krevní oběh.

Kofein

Bylo prokázáno, že snižuje průtok krve do uší, krku a hlavy, zužuje kapiláry a tudíž zhoršuje situaci spojenou se zvoněním v uších.

Sůl

Užívání příliš velkého množství soli zvyšuje krevní tlak a tudíž zhoršuje stavy spojené se zvoněním v uších. Pokud trpíte těmito obtížemi, snižte příjem soli.

Vnější podmínky

Zvuky v okolí

Pokud máte obtíže se zvoněním v uších, straňte se hlučného prostředí a míst s hlasitou hudbou.

Bílý šum

Že nevíte, o co se jedná? Je to monotónní zvuk, který uklidňuje a rozptyluje zvonění uší. Může to být zvuk ventilátoru, foukáni digestoře nebo zvuk tekoucí vody.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X