Valeriánský kořen je lékem na úzkost a problémy se spaním

Nemůžete se zbavit pocitů úzkosti či problémů se spaním? Řešením pro vás může být přírodní lék, který je prověřenou pomocí používanou již našimi předky. Jako valeriánský kořen je označován kořen kozlíku lékařského. Podporuje lepší spánek, zmírňuje úzkost, neklid a nervozitu. V současné době jej najdete v celé řadě čajových směsí a snadno jej zakoupíte například i v lékárně.

Některé výhody, které valeriánský kořen poskytuje

  • Přirozená podpora spánku

Redukuje čas potřebný k usnutí a zlepšuje kvalitu spánku. Navíc nemá žádné nežádoucí účinky a ani nezpůsobuje ranní ospalost.

  • Snižuje úzkost

Pomáhá regulovat nervové buňky a zklidňuje úzkostné stavy. Působí jako činidlo proti úzkosti.

  • Snižuje krevní tlak

Látky valeriánského kořene, které pomáhají snižovat úzkost a stres, také mohou tělu pomoci regulovat krevní tlak. Vysoký krevní tlak zvyšuje pravděpodobnost vzniku mrtvice nebo srdečního záchvatu.

Kozlík lékařský
Kozlík lékařský
  • Pozitivně působí při menstruačních křečích

Díky své relaxační povaze může být kořen používán jako přirozená úleva při menstruačních křečích. Má sedativní a antispasmatické účinky, potlačuje křeče a působí jako přirozený svalový relaxant.

  • Pomáhá snižovat stres

Díky snižování úzkosti a podpoře kvalitního spánku může výrazně pomoci snížit stresové situace. Chronický stres často způsobuje pocity úzkosti. Vzhledem k tomu, že kořen má relaxační účinky, omezuje výskyt stresu.

 

kozlík kořenJak používat valerianský kořen

Může být zakoupen jako doplněk v různých formách – suchý práškový extrakt, tobolky, čaj, tinktura či tekutý extrakt. Je účinný především při pravidelném používání. Jeho účinky se mohou projevit až po dlouhodobějším užívání. Při nespavosti přípravek užívejte jednu až dvě hodiny před spaním nebo 3x v průběhu dne. Poslední dávka je před spaním.

Čaj – 1 šálek vroucí vody, 1 čajová lžička (2 – 3 gramy) sušeného kořene, louhujeme 5 – 10 minut.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X