Nepoužívejte pesticidy, tyto rostliny odpudí škůdce účinněji

V dávných dobách se pesticidy nepoužívaly a přesto se dařilo pěstovat celou řadu rostlin. Nebylo to tím, že by neexistovali škůdci, ale pěstitelé hledali přirozené metody jejich hubení. Bohužel se vzestupem zemědělství s použitím chemických prostředků od těchto způsobů velmi často ustupuje.

Používání pesticidů s sebou přináší celou řadu problémů. Patří mezi ně hubení i užitečných druhů hmyzu, populace dravců a především závislost na chemických přípravcích. Kromě toho není dostatečně známo, jak se jedy, které se hromadí nejen v půdě, dotýkají našeho zdraví.

Podívejte se, které rostliny by mohly pomoci v boji proti škůdcům.

1. Slunečnice

Slunečnice je skvělým pomocníkem. Její největší výhodou je, že láká mšice a další hmyz, který jí neuškodí, ale odlehčí tak od nich dalším rostlinám.

2. Aksamitníky (afrikány)

Patří mezi velmi účinné odpuzovače hmyzu a velmi často se také kvůli tomu vysazují na zeleninových zahradách. Kromě hmyzu také pomáhají v boji proti pavoukům a hlemýžďům.

3. Kulinářské bylinky

I některé bylinky používané při vaření mohou pomoci proti škůdcům. Patří mezi ně například bazalka, máta nebo kopr.

4. Lichořeřišnice

Tato krásná květinka s nádhernými květy je vynikajícím pomocníkem v boji proti škůdcům. Díky své schopnosti pomáhat proti celé řadě škůdců by rozhodně neměla chybět v žádné zahradě.

5. Chryzantémy

Pomáhají nejen proti škůdcům v zahradě, ale i v domácnosti. Mezi tyto škůdce patří především blechy, švábi, klíšťata, štěnice a vši.

6. Levandule

Levandule je fantastický zahradní doplněk, především pro místa určená k odpočinku. Její uklidňující vůně je skvělá pro relaxaci. Kromě toho je skvělá při odpuzování blech a můr a přitahuje do zahrady opylovače.

7. Česnek

Kromě toho, že nabízí celou řadu zdravotních výhod, je to také skvělý odpuzovač zahradních škůdců.

8. Petúnie

Petúnie zahradu rozzáří nádhernými barvami, ale také ji pomáhají zbavit nechtěných škůdců, mezi něž patří kobylky, mšice, červy a brouci.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X