Zdravé pamlsky pro psy: upečte je svým čtyřnohým miláčkům

Sledujete při nákupu psích pamlsků složení nebo se rozhodujete podle ceny? Jistě dobře víte, že levné a nezdravé potraviny neprospívají lidem, stejně tak tomu je i u vašich mazlíčků. Dopřejte svému psímu příteli zdravé pamlsky, které budou chutné a prospěšné pro jeho tělo i srst.

Pokud chcete, aby byl váš pejsek zdravý a spokojený, je nutné se o něj dobře starat. Sobě v obchodě taky nekoupíte tu nejlevnější šunku, tak proč kupovat svým mazlíčkům ty nejlevnější konzervy na trhu? V dnešní době se na trhu setkáte se spoustou značek, které nabízí pamlsky. Víte, jaké složení psích pamlsků je pro vašeho pejska ideální? 

V zásadě platí, že v jednoduchosti je krása. Připravte chutné a zdravé psí sušenky, do kterých dáte jen základní suroviny bez přídatných látek, jako jsou aromata, barviva nebo konzervanty.

jaké pamlsky dát psům
pixabay.com

Recept na domácí psí pamlsek

Zkoušeli jste někdy vašemu pejskovi upéct něco dobrého? Pečení pamlsků neznamená hodiny strávené v kuchyni a nepořádek všude kolem. Recept na tuto psí pochoutku je jednoduchý a rychlý. Navíc si vystačíte pouze se čtyřmi ingrediencemi, kterými jsou: vejce, ovesné vločky, slanina a sýr, např. čedar. 

Ovesné vločky patří mezi zdravé potraviny pro lidi i psy, štěňátkům budou obzvláště prospívat. Pokud jste připraveni, můžeme začít. 

Recept na psí sušenky
pixabay.com

Ingredience

  • 1 ½ šálku ovesných vloček 
  • ½ šálku strouhaného sýra 
  • 4 plátky slaniny
  • 2 vejce

Postup 

  1. Do mísy dejte slaninu, sýr a důkladně promíchejte. Konzistence by měla být drobivá a lepkavá. 
  2. Poté přidejte vejce a zpracovávejte tak dlouho, dokud vám nevznikne lepivé těsto.
  3. Zapracujte do těsta ovesné vločky a poté vyválejte na tloušťku cca 0,5-1cm. Asi tak jako když chystáte těsto na perníčky.
  4. Následně si vemte formičku na vykrajování (může být ta na perníčky) a vykrájejte libovolné tvary z těsta. Záleží jen na vaší fantazii. 
  5. Vše umístěte na plech vyložený pečícím papírem a dejte do předem vyhřáté trouby na 180°C.
  6. Pečte asi 20 minut, dokud neucítíte příjemnou vůni. Poté nechte vaše výtvory dostatečně vychladnout a přeneste je do vzduchotěsné nádoby.

Výhodou tohoto receptu je, že pamlsky budou chutnat pejskům i vám.  Při procházce se tak můžete podělit o pamlsky se svým mazlíčkem. Další výhodou je, že přesně víte, co váš výrobek obsahuje a navíc v uzavíratelné dóze vydrží i několik měsíců čerstvé. Dobrou chuť.

Slaninové pamlsky pro pejsky
pixabay.com

Zdroj: goodhousekeeping.com 

Karolína Jelínková

Ráda jsem součástí přírody a sleduji, jak je rozmanitá a co všechno se v ní odehrává. Je to kouzlo. Kouzlo, které bychom měli chránit a pečovat o něj. Stejně tak by měl mít člověk rád sám sebe, protože každý z nás je malou součástí velké přírody.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X