Domácí detoxikační nápoje, které musíte vyzkoušet

Nezáleží na tom, jestli chcete urychlit proces hubnutí nebo nakopnout svůj metabolismus a cítit se lépe, detoxikační nápoje vám určitě prospějí. Doktoři většinou doporučují vypít denně 6 až 8 sklenic vody, abychom se zbavili všech toxinů v těle. Ale pokud si obyčejnou vodu nějak ozvláštníte přidáním dalších ingrediencí, jako je citrón a podobně, ničemu tím neuškodíte. Pokud tedy chcete detoxikaci vyzkoušet, přinášíme vám několik receptů!

Detoxikační nápoj s ananasem a limetkou

Na tento recept budete potřebovat džus ze dvou čerstvých limetek, kousky ananasu a citrón nakrájený na plátky. Přidejte také trochu petrželky a výsledný nápoj nastartuje váš metabolismus a odstraní toxiny.

Detoxikační nápoj s citrusy a okurkou

Tenhle nápoj si nejspíš vychutnáte, pokud se chcete pořádně zavodnit, protože je výborný a osvěžující. Potřebujete plátky citronu, grapefruitu, limetky, čerstvou okurku, mátové lístky a nakrájený zázvor. Vše smíchejte a pijte v průběhu dne. Kousky okurky vám ulehčí od nadýmání a citrusy očistí vaše ledviny od toxinů, takže budete na první pohled vypadat zdravější. Máta se přidává hlavně kvůli chuti.

Detoxikační nápoj s bylinkami a sladkým jablkem

Další detoxikační nápoj stojí také za vyzkoušení. Připravíte jej z pomeranče, na jemno nakrájeného jablka, špetky rozmarýnu a himálajské soli. Nápoj pijte přes den, pomůže vám zrychlit proces odstraňování toxinů z těla a podpoří funkčnost orgánů.

Detoxikační nápoj citrónový

I perlivé detoxikační nápoje mohou očistit vaše ledviny a mít na tělo pozitivní účinky. Citrónový nápoj připravíte pouhým smícháním vychlazené perlivé vody s jablečným octem a citrónem. Tyto dvě ingredience dovedou regulovat hladinu pH v běžných potravinách, jako je chleba nebo mléčné výrobky, a zároveň čistí naše tělo.

Detoxikační nápoj s citrónem a zázvorem

Pokud máte rádi citrusy, užijete si i tento nápoj. Potřebujete šťávu ze dvou celých citrónů, další citrón můžete přidat později nakrájený. Přidejte lžičku červené papriky (chili) a trochu zázvoru. Poté zbývá jen vyčkat, až se z vašeho těla odplaví všechny škodlivé látky a ledvinám se zlepší funkčnost.

Tyto detoxikační nápoje jsou jen malým zlomkem toho, co lze připravit. Vyzkoušejte je, pokud chcete zrychlit své hubnutí, nakopnout metabolismus nebo prostě jen zkusit nový způsob hydratace. Míchejte a kombinujte různé potraviny, které na vaše tělo mají příznivý vliv.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X