Dokáže kokos vyléčit všechny nemoci?

Kokos se těší velké oblibě. Ostrované v Tichém oceánu věří, že kokos léčí všechny nemoci, proto se kokosová palma (Kokosovník ořechoplodý) považuje za strom života. Kokosový olej má léčivé vlastnosti včetně těch, které nemají žádné jiné oleje.

Konzumace kokosu je skvělá, pokud si chceme posílit imunitu. Kokos má protiplísňové a antibakteriální vlastnosti, což znamená, že zabíjejí škodlivé bakterie, plísně a parazity. Díky tomu vám může konzumace kokosu v jakékoliv z jeho různých forem (ať už syrového kokosu, kokosového oleje, mléka nebo másla) pomoct léčit některá závažná onemocnění, jako je chřipka, záněty a infekce, zánět močového měchýře, bronchitida a řada dalších chorob způsobených mikroby.

kokos na palmě

Ať už si kokos přidáte do hlavního jídla, uděláte si z něj džus nebo jej použijete jako olej, bude  to chutný a výživný zdroj vlákniny, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Obsahuje spoustu vápníku, draslíku a hořčíku. Kokosová voda je známá tím, že má stejné množství elektrolytů jako lidská plazma, dokonce se používá k plazmatickým transfúzím.

Vlastnosti kokosového oleje

Kokosový olej je skvělým pomocníkem (Pozor, neplést s palmovým olejem), pokud si chcete udržet mladistvý a krásný vzhled. Antioxidační vlastnosti zpomalují proces stárnutí a chrání tělo před škodlivými radikály. Zkuste si každý den nanést trochu kokosového oleje na pleť, bude pak krásná a jemná a nebude se vysušovat. Aplikujte před osprchováním se. Horká voda otevře póry, což dovolí oleji absorbovat se hlouběji do pokožky. Nezapomeňte pořádně zavřít víčko od lahvičky s olejem, může být kluzký. Kokosový olej se používá také jako lék na kožní problémy – ekzémy a akné.

kokosový olej v misce

K lepšímu zdraví a většímu lesku pomáhá také vlasům. Na suché vlasy nanášejte kokosový olej – nejlépe přes noc, stačí si zakrýt polštář nějakým ručníkem, aby olej neumazal povlečení. Ráno si vlasy umyjte. Vlasy budou jemné, svěží a zářivé. Pokud nechcete používat kondicionér, je toto skvělá varianta.

Konzumace kokosu podporuje také vývoj silných a zdravých kostí a zubů. Kokos totiž zlepšuje schopnost našeho těla absorbovat vápník a hořčík. Pomáhá předcházet osteoporóze, což je onemocnění, při němž kosti řídnou a ztrácí svou sílu. Pokud máte problém s konzumací laktózy, kokos ji dokáže skvěle nahradit. Také ve veganských jídelníčcích se kokos jako dobrý zdroj bílkovin a mastných kyselin objevuje.

Když se kokosový olej poprvé objevil na trhu, nesetkal se s příliš pozitivní odezvou, protože obsahuje vysoké množství nasycených tuků. Lidé se obávali zvýšeného cholesterolu a rozvoje srdečních onemocnění, ale to všechno jsou jen pověry. Kokos ve skutečnosti cholesterol snižuje a zmenšuje také šance na onemocnění srdeční chorobou. To proto, že se tukový podíl jednoduše změní v energii a naše tělo nijak negativně neovlivní.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X