Vyzkoušejte dřepy s výskokem, burpees a další cviky na rychlé hubnutí

Cvičíte doma? Hledáte skutečně účinné cviky na hubnutí břicha, zadku a posílení celého těla? Vyzkoušejte intenzivní posilovací cviky, na které nepotřebujete žádné náčiní a přesto se u nich pořádně zapotíte! 

Nejlepší cviky na rychlé hubnutí

Svou postavu byste na letní měsíce měli připravovat mnohem dříve, protože chvíli potrvá, než se dostanete do formy. Pokud máte málo času a chcete ho maximálně využít, snadno si zacvičíte doma i bez pomůcek. 

Pro rychlé spalování tuku jsou nejlepší tréninky tělesné síly, jednoduchý kruhový trénink  nebo HIIT, což je intervalový trénink vysoké intenzity. Tento koncept aplikujte do svého každodenního života, v článku najdete ty nejlepší příklady cvičení, díky kterým se do formy dostanete rychle a nevyžadují žádné vybavení. 

jak rychle zhubnout
pixabay.com

Co jsou burpees

Prvním cvikem jsou burpees neboli angličáky. Je to výzva pro tělo a stoupne při něm srdeční rytmus. Spálíte asi 10 kalorií za minutu. Každou minutu byste měli udělat mezi 10-20 opakování. Je to jedno z nejúčinnějších cvičení na spalování tuků. 

Přestože cvik sám o sobě se řadí do kategorie cvičení s nízkou intenzitou, jakmile jich uděláte několik za sebou, vaše srdce se rozbuší jako zvon. 

Podívejte se na video, jak správně cvičit burpees a jejich modifikace- vyzkoušejte je všechny!

Výpady ve skoku zapojí celý střed těla

Dalším tipem jsou skákací výpady. I tady se vám okamžitě rozbuší srdce a posílíte stejné svaly jako u prvního cviku. Vrhněte se dopředu na levou nohu, pravou ruku dejte dopředu a levou ruku zpátky, lokty mějte ohnuté v 90 stupňovém úhlu. Z výpadu rychle vyskočte do vzduchu, vyměňte polohu rukou a nohou, a vraťte se s protější paží a nohou. 

I tady spálíte více než 12 kalorií za minutu, což je cca 720 kcal za hodinu. Víte, kolik kalorií přijímáte v jídle a za za jak dlouho vypotíte balení brambůrků?

Podívejte se, jak správně cvičit výpady s výskokem:

Dřepy s výskokem pro pevný a kulatý zadeček

Skokové dřepy (jumping squats) jsou skvělým kardio cvičením a mohou se přidat k základnímu posilovacímu pohybu. Je to efektivní cvičení na zadek a stehna. Dřep provádíte s tělesnou hmotností s pažemi rovně před sebou nebo rukama ohnutýma za ušima. Ve spodní části dřepu vyskočte tak vysoko, jak jen je možné a dopadněte s mírně pokrčenými koleny a hned se vrhněte do dalšího dřepu. 

Vyzkoušejte dřepy s výskokem podle videa:

Kliky jsou klasickým cvičením, které funguje

Nezapomínejme na léty prověřené kliky, které při správném provedení posilují svaly celého těla. Jestliže si na klasické kliky netroufáte, můžete si je usnadnit. Ruce dejte na lavičku, pult nebo na zeď. Pro obtížnější variantu zvedněte nohy. Čím větší úhel, tím více tělesné hmotnosti podporujete. Při kliku můžete ruku zvednout.

Můžete také vyzkoušet jednodušší dámské kliky podle videonávodu:

Kombinujte posilování a procházky

Posilovací cviky na břicho, zadeček i končetiny vám zajistí pevné tělo. Kromě cvičení můžete do každodenního programu zahrnout denní procházky – nejméně 10 000 kroků denně. Při tomto počtu můžete spálit až 500 kalorií. Navíc si při procházce pročistíte hlavu a zapomenete na stres, který máte doma nebo v práci. Sportovní aktivitu provádějte 3-4x týdně, vyšší intenzita nemá u netrénovaných jedinců smysl a zpravidla vede k brzkému konci.

Zdroj: lifehack.org

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X