Přestaňte s výmluvami a vyzkoušejte cvičení na 5 minut

Už jste dnes sportovali? Pokud chcete začít cvičit, ale nechcete tomu obětovat mnoho času, existují cvičení, která nejsou časově náročné a můžete si svou sérii odcvičit večer před oblíbeným seriálem. Ať už chcete zhubnout nebo si zlepšit celkovou kondici, vyzkoušejte snadné cvičení na 5 minut, na které si najdete čas vždycky.

Má smysl cvičit pouze pět minut denně?

Pravidelný pohyb je spolu s vyváženým jídelníčkem základ zdravého životního stylu dětí i dospělých. Pět minut cvičení denně není mnoho, ale dohromady to dá před hodinu týdně. Ruku na srdce, kdy jste si naposledy našli čas na hodinu cvičení? Je mnohem jednodušší zacvičit si malou chvíli každý den, než cvičení neustále odkládat.

Pouhými pěti minutami denně posílíte vaše zdraví a nejedná se o náročné pohyby. Můžete se držet pouze jednoho cviku a udělat tolik opakování, kolik chcete nebo je můžete mezi sebou různě kombinovat. Některé cviky budou náročnější, ale můžete si je upravit podle svých možností a postupem času si je ztížit. 

Pokud máte pocit, že si přes den nenajdete snad ani těch 5 minut na trochu sportování, pravděpodobně si příliš neumíte zorganizovat svůj čas. Naučte se jak si efektivně naplánovat den a najít čas na všechno, co potřebujete. 

jak cvičit doma
pixabay.com

Co cvičit doma každý den

Nevíte, jak začít s cvičením? Ideální je kombinace různých pohybů. Berte svých 5 minut jako výzvu a využijte je skutečně na maximum. Můžete si udělat týdenní plán a každý den se věnovat jinému pohybu. Do sportovní pětiminutovky lze zahrnout například:

  • běh na místě
  • výpady
  • kliky
  • dřepy s výskokem
  • prkno
  • sedy-lehy
  • cviky na posílení pánevního dna
  • skákání panáků
  • pozdrav slunce nebo jiné krátké jógové cvičení

Můžete také vyzkoušet oblíbený cvik pět tibeťanů podle videa a každý den přidat jedno opakování:

Snadné cviky na celé tělo

Vyzkoušejte jednoduché cviky s prvky pilatesu, posilování, jógy nebo kalanetiky. Díky nim protáhnete svaly celého těla a zvýšíte celkovou pružnost. Opakujte tři série po 8 cvicích a na závěr nezapomeňte na strečink.

Prodloužení kyčle 

Začněte na čtyřech s rukama pod rameny a koleny pod boky. Pravou nohu zvedněte ke stropu, koleno držte ohnuté a přitáhněte zpět dolů k podložce. Desetkrát opakujte a vyměňte strany. 

Prodloužená záda

Lehněte si na břicho, čelo položte na podložku a ruce tlačte do boků stehen. Ramena by neměla ležet na zemi a břicho stáhněte směrem k páteři. Zvedněte hlavu, krk a hrudník z podložky, rukama klouzejte dolů po nohou směrem k patám. Opakujte 5-10x. 

Bolí vás záda? Hrbíte se a trápí vás bolest v bederní oblasti? Vyzkoušejte efektivní cviky na bolavá záda, která vás zbaví bolesti.

cvičení na hubnutí
pixabay.com

Dřepy se zadní oporou

Postavte se zády k židli nebo gauči, ruce položte na okraj a chodidla mějte na zemi, kolena pokrčená. Ohněte lokty a boky tlačte k zemi a poté zatlačte zpět nahoru. Můžete opakovat až 15x. Je to cvičení, které je na tricepsy nejlepší, nepotřebujete k němu žádné vybavení a můžete ho dělat kdekoliv. 

Kliky o zeď

Ruce položte na zeď na šířku ramen a nohy na šířku boků. Hrudník dejte ke zdi tak blízko, jak jen můžete, ale držte přitom rovná záda. Narovnejte ruce a opakujte. Až budete cvik provádět správně, můžete vyzkoušet dámskou variantu a nakonec zkusit klasický klik. 

cviky na břicho
pixabay.com

Zdroj: bestlifeonline.com

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X