Čokoláda a jiné sladkosti

Pokud si chcete pochutnat na skutečně vynikající pravé čokoládě, navštivte v Praze první obchod svého druhu pod názvem Jeff de Bruges. Jedná se o belgického výrobce, který má celou síť svých obchodů nejen v domovské Belgii, ale zejména ve Francii.

Francouzi jsou známí jako milovníci vybraných chutí, a proto se belgičtí výrobci snaží přizpůsobit své tradiční receptury francouzským chutím. Výsledkem je originální čokoláda, ale i další sladkosti, jako například marcipán, nugát, ovocné želé, zmrzlina točená bez palmového oleje a další delikatesy. To vše si můžete dopřát i v pražském obchodě Jeff de Bruges.

Jaký je sortiment

O obchodu Jeff de Bruges lze s jistotou tvrdit, že se jedná o skutečný čokoládový ráj. Najdete zde spoustu čokolád a čokoládových výrobků, které si můžete zakoupit i jako mimořádně luxusní a originální čokoládový dárek. Pro povzbuzení chuťových buněk lze jmenovat alespoň několik názvů: Maison de jeff s lískovooříškovou náplní a křupavým cukrem, Biscuitine – nugát s rýžovými křupinkami v bílé čokoládě, Liégeois – duo nugát a pěna z hořké čokolády s příchutí kávy. Oblíbené jsou také julietty nebo lámaná čokoláda. Vedle nejrůznějších čokolád a jiných sladkostí si můžete pochutnat také na točené zmrzlině bez palmového oleje. Zmrzlina se vyrábí výhradně z přírodních ingrediencí a k její mimořádné kvalitě patří také kornouty pečené dozlatova a vynikající posypky z pistácií, kousků laskonky či hořké čokolády.

Proč jíst čokoládu

Důvodů může mít každý několik. Záleží na subjektivní chuti, momentální potřebě ale také na okolnostech a situaci. V každém případě bychom měli čokoládu spojovat s mimořádnými chvilkami a ne ji brát jako nezbytné denní jídlo. Pokud bychom měli důvody konzumace čokolády shrnout do několika stručných bodů, bylo by jich šest:

  • návrat do dětství – všechny děti bez rozdílu čokoládu milují
  • proti depresi a stresu– čokoláda při stresu zabírá díky zvýšení hladiny serotoninu v mozku
  • romantické potěšení – čokoláda je potravou zamilovaných a součástí romantických chvil
  • zdroj energie – je příjemným prostředkem ke zvýšení klesající hladiny energie
  • proti únavě – tabulka čokolády by neměla chybět při dlouhém výletu či horské tůře
  • jen tak pro radost – kvalitní čokoláda pravá vždy potěší.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X