Co se děje s tělem, když konzumujeme mnoho cukru?

Je na čase si uvědomit, že ve stravě nepotřebujeme velké množství bílého rafinovaného cukru. Pro tělo nemá žádný přínos a vytváří v našem těle chaos. Jak působé na naše tělo?

Zuby

Cukr je nejhorším nepřítelem našich zubů.

Zvýšení tělesné hmotnosti

Nadměrná spotřeba cukru je jedním z důvodů, proč přibíráme na váze a to navzdory pravidelné fyzické aktivitě.

Odolnost vůči inzulínu

Inzulin je hormon, který přeměňuje cukr na energii. Pokud budete pravidelně konzumovat cukr, hladina inzulínu bude poměrně vysoká, takže váš organismus bude odolný vůči inzulínu a cukr skončí v krvi. To vede k únavě, hladovění a vysokému krevnímu tlaku.

Diabetes

Celá řada potravin obsahuje cukr a počet lidí s diabetem se stále zvyšuje. Stejně jako cukr způsobuje inzulínovou rezistenci, může mít za následek i vznik cukrovky.

Cukr ovlivňuje funkce jater

Velké množství cukru stimuluje naše játra, aby pracovala víc, než by měla. To je hlavní příčina mnoha zdravotních problémů.

Hypertenze

Přestože s vysokým krevním tlakem je častěji spojována sůl, některé studie potvrdily, že nadměrná spotřeba cukru může stimulovat tvorbu určitých kyselin v těle, které zvyšují náš krevní tlak.

Snížené kognitivní schopnosti

Obezita a cukrovka jsou často spojeny se sníženými kognitivními schopnostmi a Alzheimerovou chorobou. Některé studie odhalily souvislost mezi stravou, Alzheimerovou chorobou a vysokým obsahem cukru.

Nedostatek důležitých živin

Pokud budeme jíst příliš mnoho cukru, naše tělo nebude přijímat další důležité živiny, které jsou obsaženy v potravinách.

Bolesti kloubů

Chaos, který způsobuje cukr v našem těle, stimuluje sekreci některých kyselin, které často způsobují bolest kloubů.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X