9 silných antibiotik, které koupíte bez předpisu

Bez ohledu na to, jak moc se snažíte chránit proti infekcím, přesto se často objeví. Klasická medicína doporučuje antibiotika. Ta však ničí nejen bakterie škodlivé, ale i užitečné. Někdy jsou nezbytná, ale v mnoha případech pomůže jejich alternativa, kterou jsou silná přírodní antibiotika. Představíme si 9 přírodních antibiotik, které patří mezi nejúčinnější.

1. Extrakt z grapefruitových semen

BioChem Research California provedl celou řadu studií, jejichž výsledky potvrdily, že semena z grapefruitu dokážou ničit bakterie, viry, houby a parazity. Extrakt z grapefruitových semen pomáhá lidem i zvířatům. Bakterie si dosud nevyvinuly rezistenci k tomuto přírodnímu antibiotiku.

2. Koloidní stříbro

Je účinné při ničení více než 650 virů, bakterií a hub. Používalo se v dobách před objevením penicilínu a bylo jediným lékem pro celou řadu nemocí.

3. Echinacea

Echinacea pochází ze Severní Ameriky. Indiáni vždy používali listy a kořen pro léčbu ran. Echinacea zabraňuje infekcím a posiluje odolnost lidského organismu tím, že stimuluje produkci lymfocytů. Lymfocyty jsou nejmenší buňky v pojivové tkáni. Mají silnou obrannou úlohu, stimulují tvorbu protilátek a podílejí se na imunitní odpovědi. Echinacea posiluje imunitní systém přirozeně a bojuje proti bakteriálním a virovým infekcím. Je zvláště účinná při léčbě nachlazení, chřipky nebo zánětu ucha.

4. Propolis

Je to pryskyřičná látka získaná jako produkt stavebních činností včel. Ty jej používají k udržení hygieny svých včel . Věda potvrzuje, že úl je nejvíce sterilní součástí přírody – díky propolisu! Propolis je již dlouho používán jako přírodní antibiotikum, je silný v boji proti bakteriím, a také posiluje imunitu. Propolis lze použít k léčbě kašle, bolestí v krku a rýmy. Propolisové masti jsou skvělým prostředkem pro bakteriální a plísňové infekce kůže.

5. Česnek

Vědci testovali jeho antibakteriální vlastnosti po staletí. V 19. století Louis Pasteur potvrdil, že česnek zabíjí bakterie v laboratorních podmínkách. Moderní studie potvrzují, že česnek může zničit mnoho druhů bakterií, virů a hub.

6. Vitamin C

Vitamin C je již dlouho používán jako prevence proti nemocem a lidé si dobře uvědomují jeho léčebné vlastnosti. Je to přirozený antioxidant. Má specifickou roli při aktivaci obranného mechanismu v těle. Vitamin C je králem prevence a udržuje lidi v bezpečí před chřipkou a nachlazením.

7. Oreganový olej

Oreganový olej se získává z listů oregana. Obsahuje karvakrol, velmi silnou látku se silnými antibakteriálními vlastnostmi. Vědci potvrdili, že oreganový olej dokáže účinně bojovat s 25 bakteriemi, včetně bakterií, u kterých se vyvinula antibiotická rezistence.

8. Extrakt olivového listu

Extrakt z olivového listu obsahuje oleuropein, zázračnou látku se silnými léčebnými vlastnostmi. Vědci již dlouho testovali antimikrobiální vlastnosti oleuropeinu a mnoho vědeckých časopisů zveřejnilo výsledky těchto studií. Olivový list je silný antioxidant, má silné protizánětlivé vlastnosti a snižuje bolest.

9. Kozinec (Astragalus)

Astragalus pochází z Číny. V Asii je používán již dlouhá staletí pro podporu imunity a v boji proti chřipce a nachlazení. Stimuluje produkci interferonu, což zvyšuje schopnost lidského organismu bojovat s infekcemi. Astragalus je plný silných antibakteriálních a protizánětlivých vlastností. Obsahuje antioxidanty, posiluje imunitu, snižuje průtok krve a zabraňuje vzniku cukrovky.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X