Co nesmí chybět kvalitnímu školnímu batohu?

Máte doma dítko školou povinné, kterému chcete od nošení těžkých učebnic, co nejvíce ulehčit? Vadí vám váš malý prvňáček, který se táhne s těžkou aktovkou? |Vaše dítě do první třídy teprve nastoupí a vy si nevíte rady s výběrem správného batohu? Existují parametry, které by při výběru školního batohu neměl opomíjet žádný rodič. Špatný výběr školního batohu může dítěti způsobit nepříjemné zdravotní komplikace, proto výběr tašky nikdy nepodceňujte.

Aktovka vs batoh

Zejména u prvňáčků mnoho lidí stojí před rozhodnutím, zda investovat do batohu nebo aktovky. V dřívějších dobách byla jasnou volbou aktovka. Batohy neměly vyztužená záda, jejich velikost byla zcela nevhodná pro malé prvňáčky. Dnešní školní batohy pro prvňáčky se velikostí i tvarem přizpůsobily malým dětem, pro které jsou školní batohy mnohem pohodlnější než aktovky, zejména pro svou nízkou váhu. Těžké aktovky mají pevnější konstrukci, ovšem za cenu vysoké váhy, což ztrácí na efektivitě. Ergonomicky tvarovaná záda u školních batohů minimalizují riziko poškození páteře a celkově jsou pro děti mnohem pohodlnější.

Vybírejte pečlivě

Kdo má doma školáka, jistě ví, v jakém stavu občas děti své školní batohy přinesou ze školy. Natrhnuté, odřené, špinavé. Kvalitní školní batohy mají nejen ergonomicky řešená záda, jsou velice lehké, ale také jsou vyráběné ze speciálního odolného materiálu. Batohu tak nehrozí mechanické poškození a pláštěnka, která je součástí například školních batohů BECKMANN, zajistí jeho dlouhou životnost.

Součástí každého školního batohu a nezáleží na tom, zda se jedná o batoh pro prvňáčka nebo o studentské batohy, by měly být kvalitní a dobře viditelné reflexní prvky. Uspěchaná doba a špatné počasí jsou dva faktory, které zvyšují riziko úrazu dítěte na cestě do školy nebo na cestě ze školy domů.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X