Co jsou to hemeroidy

Pojem hemeroidy, nebo se také používá výraz hemoroidy, má dva významy. Jednak se takto označuje žilní pleteň v dolní části konečníku a řitního otvoru, a jednak onemocnění, při kterém dochází k rozšíření těchto žilek. Následující text se týká hemeroidů jako onemocnění cév, které se nacházejí v oblasti konečníku. Podle statistik má s hemeroidy potíže 7 z 10 lidí nad 30 let. Jelikož je tato problematika velice intimní, dokáže ji jen málokdo řešit otevřeně.

Příčiny vzniku hemeroidů a jejich projevy

Největší podíl na jejich vzniku má sedavý způsob života, špatná životospráva, nesprávný pitný režim, žilní nedostatečnost a také vrozené dědičné předpoklady. V některých případech se však hemeroidy objevují u žen v těhotenství či po porodu. Pokud bychom se bavili o hemeroidech jako žilní pleteni, tak se hemeroidy dělí podle jejich umístění na vnější a vnitřní. V oblasti vnějších hemeroidů je mnoho nervových zakončení, o kterých se dozvíme když bolí. V místě výskytu vnitřních hemeroidů tato zakončení nejsou a proto vnitřní hemeroidy nebolí.

Jak hemeroidy poznáme?

Vnější hemeroidy se obvykle vyskytují v okolí řitního otvoru v podobě malých červených uzlíků, které lze nahmatat. Většinou příliš nebolí ani nekrvácejí, ale konečník může svědit. Důvodem je vznik krevní sraženiny v této oblasti, která žílu ucpe. Pak se začnou tvořit bolestivé nafialovělé uzle. Někdy se sraženina vstřebá sama, ale po uzlu často zbude kožní výchlipka, která znesnadňuje hygienu v okolí řitního otvoru. Takto postižený člověk pociťuje svědění a podrážděná kůže je zarudlá. Typickými hemeroidy příznaky (u vnitřních hemeroidů) je krvácení při stolici, kdy může pacient zaznamenat jasně červenou krev na toaletním papíru, na povrchu stolice nebo odkapávající do toaletní mísy.

Jak se hemeroidů zbavit?

Účinným pomocníkem jsou výrobky Hemorex, které jsou v podobě gelů, mastí nebo čípků. Tyto výrobky jsou vysoce efektivní a znamenají přirozenou, přírodní alternativu. Pacientovi přinášejí rychlou úlevu a možnost se co nejdříve vrátit ke všem jeho každodenním aktivitám.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X