Bylinky pro zdraví

Každého z nás čas od času potrápí nějaké bolest či nemoc. Nemusíme však hned sahat po klasických lécích, ale mohou nám pomoci také bylinky a nejrůznější přírodní doplňky, které mají vliv na naše zdraví, krásu i psychiku. I k bylinným přípravkům je však potřeba přistupovat s rozvahou. Přeci jenom se jedná o léčivé rostliny. Ty obsahují nejrůznější enzymy, fytoncidy, třísloviny, silice, vitamíny, polyfenoly, flavonoidy, saponiny a řadu dalších látek v nejrůznějších kombinacích.

Rostliny sbírali naši předkové již odpradávna a na spoustu nemocí a neduhů tak známe bylinné alternativy, nemusíme hned běžet do lékárny a řešit to zázračnými pilulkami. Ale pozor. I s bylinkami se musí opatrně, některé jsou i jedovaté a do bylinných směsí či přípravků musí být přidáváno právě tolik, aby měl produkt léčebné účinky.

Víceúčelové využití bylinek

S bylinkami je možno léčit celou řadu nemocí. Od zánětů horních cest dýchacích, přes záněty močových cest až po krvácení, průjmy, aterosklerózu až po nejrůznější infekce. Mezi ty nejznámější a poslední dobou nejvíce vyhledávané bylinky a přírodní produkty patří následující:

  • Rakytník řešetlákovitý. Šťáva je extrahována z bobulí rakytníku a má velmi silné regenerační, protizánětlivé a antioxidační účinky. Také posiluje imunitní systém, jelikož je velmi bohatý na vitamíny.
  • Lichořeřišnice. Nenápadná bylinka původem z Jižní Ameriky. Optimálně podávaná ve formě kapek či tinktury působí protizánětlivě na nejrůznější záněty i infekce.
  • Vilcacora neboli Kočičí dráp. Zázračná bylinka z Amazonie, nejčastěji užívaná ve formě kapslí nebo čaje. Harmonizuje obranyschopnost organismu a je používána při astmatu, alergiích, ale také artritidě a osteartróze.

Herbavis.cz – specializovaný obchod na bylinky

Všechny tyto bylinky, ale také mnoho a mnoho dalších můžete pořídit z pohodlí domova přes specializovaný e-shop Herbavis.cz, kde u každého produktu naleznete detailní popis. Na základě nařízení EP však e-shop nesmí prezentovat podrobné informace o příznivých účincích konkrétních produktů.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X