Beze slova – krátký dokument, který ve vás zanechá silné emoce

Dnes si dovolíme vám představit krátký dokument, který ukazuje masovou produkci masného průmyslu. Někdo by řekl, že se staví proti této větvi průmyslu. Ukazuje však jen realitu, před kterou plno z nás zavírá oči. Tento dokument není ale jediný. Mnoho knih, filmů a tajných videí se snaží odhalit a ukázat skutečné světlo velkovýroby a zacházení se zvířaty před a během zpracování, než se dostanou do obchodů a konzument si je koupí. Tento dokument, spolu s mnoha dalšími, vyvolali ve společnosti značné pobouření a v některých případech dokonce i urychlili procesy zákonodárců. Dokument nese název Samsara a pochází z dílny Rona Frickeho. Snímek zkoumá moderní zpracování jídla. Jakmile si dokument pustíte, věříme, že vás tyto skutečnosti nenechají chladnými.

Celý dokument je dlouhý 102 minut, my vám však nabízíme jen krátký 6 minutový sestřih, který začíná svou cestu v drůbežárně, pokračuje ukázkou ze zpracování hovězího a vepřového masu. Pomalu se přesunete do obchodu s potravinami a konec je věnován návštěvě fast foodu či restaurace, která končí návštěvou lékaře.

Měli byste vědět, že se nejedná o dokument, který je pohádkou. Uvidíte nepěkné záběry z porážky a života zvířat, které jsou podkladem aktivistům bojující za lepší podmínky zvířat před porážkou.

Celý dokument Samsara není však jen o potravinářském průmyslu. Tvůrci filmu tvrdí, že jejich cílem je ukázat dnešní moderní společnost a vše kolem ní. Bohužel v tomto koloběhu je plno záběrů, které se nebudou mnohým z nás vůbec líbit. Čekejte proto spíš, že ve vás vyvolá plno pocitů a možná změní některé pohledy na život.

Dokument je schválně beze slov a doplněn monumentální hudbou. Má v divákovi vyvolat pocity, nikoliv změnit jeho pohled na svět pomocí moudrých slov jiných lidí. Samsara je v překladu ze sanskrtu otáčení koleček života. Filmaři vyhledávali proudy, které prochází každým životem a točili ho v různých zemích po dobu pěti let. Nyní jen na vás, zda si dokument pustíte a jaké to vás zanechá dojmy.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X