80 letá kulturistka dokazuje, že věk není pro sport překážkou

Také se vám stalo, že jste chtěli něco začít dělat, ale nakonec jste si to rozmysleli v domnění, že jste na to příliš staří? Příště, pokud se v takové situaci ocitnete, tak se nerozmýšlejte a udělejte to. Ernestine Shepherdová je dobrým příkladem toho, že lidé nejsou nikdy příliš staří pro fyzickou aktivitu. Tato Američanka se narodila 16.6.1936 a ačkoliv je jí přes 80 let, tak se aktivně věnuje kulturistice a svými výkony šokuje svět. Od roku 2010 je zapsána v Guinnessově knize světových rekordů jako nejstarší aktivní ženská kulturistka na světě.

Zajímavé je, že nebyla moc fyzicky aktivní, dokud nedosáhla 56 let. Byla to její sestra, která ji uvedla do světa fitness. Ale když její sestra zemřela, přestala se o své zdraví starat. Později se u ní objevila hypertenze a zjistila, že fyzická aktivita je pro ní nutností.

Začala na sobě pravidelně pracovat a její píle začala přinášet ovoce. Každý týden uběhne kolem 130 kilometrů a pečlivě se stará o svoji postavu. Jí hodně zeleniny, kuřecí maso, vejce a pije velké množství vody. Níže se můžete podívat na video, které je skvělou inspirací.

 

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X