Baltský jantar: Zapomenutý přírodní lék na mnoho neduhů

Může to znít neuvěřitelně, ale baltský jantar má mnoho přínosů pro naše zdraví a to včetně výhod pro mozek, imunitu, srdce, játra či hojení ran. Řada žen má možná doma zapomenuté jantarové šperky a nenosí je, neboť nejsou trendy. Předpokládá se, že jantar nabízí, vzhledem ke svému složení, některé zdravotní výhody. Je to produkt pryskyřice, která byla po tisíce let fosilizována. Pokud budete nosit jantarové šperky, zvýšíte energii karotických arterií, ochráníte se před bolestí hlavy, zlepšíte svůj duševní stav a snížíte nepříznivý vliv špatného počasí. Předpokládá se, že snižuje bolest žaludku a pomáhá zvyšovat hladinu kyslíku v krvi. Baltský jantar pomáhá s poruchami štítné žlázy a při obtížích s ušima, očima a krkem.

Díky svým vlastnostem je jantar řadu let považován za kouzelný kámen. První zmínky o jeho léčivých vlastnostech jsou přisuzovány lékaři Hippocratovi. Po celá staletí se jantar využívá při léčbě kožních obtíží, posilování zubů, léčbě při bolestech hlavy a při nespavosti.

Vědci zjistili, že jantar obsahuje soli tzv. jantarové kyseliny, která je silným biostimulantem a má příznivé elektromagnetické pole. Držitel Nobelovy ceny Robert Kock objevil pozitivní účinky kyseliny jantarové a její význam v lidském těle.

Zdravotní přínos baltského jantaru

  • Stimuluje nervový systém, posiluje činnost ledvin a střev, používá se jako protistresová, protizánětlivá a protitoxická látka.
  • Kyselina jantarová se používá k léčbě různých druhů anémie, akutní radikulitidy a kardiovaskulárních onemocnění.
  • Bylo zjištěno, že jantarová kyselina zlepšuje buněčné dýchání a metabolismus glukózy, což tělu dodává energii potřebnou pro fyzickou práci.
  • Kyselina jantarová může být použita k prevenci a léčbě nachlazení.
  • Kyselina jantarová je silná látka proti stárnutí (zabraňuje a zastavuje tvorbu volných radikálů).
  • Kyselina jantarová pomáhá při hojení ran.
  • Kyselina jantarová zlepšuje funkci srdce, jater, ledvin a střev.
  • Kyselina jantarová stimuluje kožní buňky, omlazuje je a pomáhá udržovat jejich pevnost a pružnost.

Jantar pro děti

Jantar lze použít jako náhrdelník pro děti. Do jejich pokožky uvolňuje kyselinu jantarovou, která má uklidňující účinky, snižuje symptomy koliky a bolesti spojené s otoky.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X