Himalájské solné lampy dokáží bojovat s depresemi, úzkostí i nespavostí

Himalájské solné lampy jsou jedním z nejsilnějších zdrojů záporných iontů, které nám pomáhají cítit se klidně a uvolněně. Tyto ionty dokáží vyrušit kladné ionty, které vyvolávají úzkost a vyzařují zejména z mobilních telefonů, počítačů a televizorů.

solna-lampaIonty jsou neviditelné atomy nebo molekuly, které každý den vdechujeme a díky tomu se dostávají do našeho krevního oběhu. Pro lidské tělo jsou velmi důležité záporné ionty, ale kvůli moderním technologiím jich je v našem okolí často velký nedostatek. V největším množství je najdeme v přírodě, zejména v blízkosti hor, vodopádů a pláží. Tyto molekuly zvyšují hladinu serotoninu, který bojuje s depresemi, stresem, úzkostí i změnou nálad. Pro tělo je optimální koncentrace iontů v ovzduší 1000 – 1500 iontů/cm³. V kancelářích a v domácnostech však často nedosahuje ani 500 iontů/cm³.

Záporné ionty vznikají v přírodě jako molekuly vzduchu, které se rozpadnou vlivem slunečního záření nebo pohybujícího se vzduchu a vody. Podle studií, které provedla Kolumbijská univerzita v USA, nemají záporné ionty na tělo žádné negativní účinky. Mají silný antidepresivní vliv a lidem ve stresu se proto často doporučuje, aby chodili do přírody na čerstvý vzduch. Jen málokdo má dnes čas, aby byl neustále v přírodě a tak se vymýšlí různé způsoby, jak se obklopit zápornými ionty, jedním z nich je pořízení himalájské solné lampy.

Výhody himalájských solných lamp

Neutralizují kladné ionty

Jak jsme již uvedli, himalájské solné lampy neutralizují kladné ionty vyzařované elektronikou ve vaší domácnosti. Každá lampa je schopná pohltit jen část iontů z elektronického smogu, proto se ujistěte, že máte v každé místnosti jednu. Důležité jsou zejména v ložnici, v obýváku, ale i v kanceláři.

Pomáhají bojovat s nemocemi

Elektrický smog, který emitují všechna elektronická zařízení ve vaší domácnosti, se podílí na vzniku mnoha onemocnění, včetně rakoviny, vysokého krevního tlaku a kardiovaskulárních onemocnění.

Budete mít více energie

Záporné ionty zlepšují proudění kyslíku do mozku, zvyšují tak bdělost i mentální odolnost. Budete se cítit veselejší, více ve střehu a vaše každodenní úkony vám půjdou lépe od ruky.

Čistí vzduch

Himálajské solné lampy pomohou zlikvidovat choroboplodné zárodky ve vzduchu, což vede ke snížení vdechování celé škály drobných částic, které nás nutí kýchat, způsobují kašel nebo podráždění.

Zajistí lepší spánek

Himálajské solné lampy vydávají uklidňující teplé světlo, které je jako noční světlo zcela ideální. Se solnými lampami si dopřejete hlubší spánek a budete se po probuzení cítit více svěží.

Čím více elektroniky doma máte, tím větší lampu si pořiďte. Dnes se nepořizují již jen lampy, ale široký trh nabízí i sošky a mnoho dekorativních prvků vyrobených právě z himalájské soli.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X