Anatomie zdravého sendviče: Jak ho připravit a čeho se vyvarovat?

Jak na dokonale zdravý a výživný sendvič? Podívejme se na jeho anatomii skutečně podrobně. Pokud chcete připravit zdravý sendvič, je potřeba pamatovat zejména na dvě věci – zdravé tuky a kalorie. Často totiž připravujeme sendviče s velkým obsahem sodíku a zapomínáme, že je velmi nebezpečný a měli bychom se mu vyhýbat.

Podívejte se na tipy, jak připravit zdravý sendvič

Chleba

Chleba, který vyberete, nesmí obsahovat více, než 80 kalorií v jednom krajíčku. Některé druhy, které považujeme za zdravé, obsahují 100 kalorií v jednom plátku. Vyzkoušejte například tortilu nebo tortilu vyrobenou z kukuřice. Obsahuje pouze 45 kalorií a velké množství vlákniny.

Maso

Mezi zdravé varianty masa patří maso kuřecí nebo krůtí. Můžete jej však nahradit i grilovanou zeleninou jako například lilkem nebo cuketou, které necháte přes noc marinovat v balsamikovém octu.

Přidejte více zeleniny

Sýry obsahují velké množství sodíku, takže používejte více zeleniny – rukolu, mrkev nebo rajčata. Tyto druhy obsahují pouze menší množství sodíku.

Dochucovadla

Majonéza je velmi nezdravá. Obsahuje velké množství kalorií ( 200 – 400). Zkuste místo ní například na pečivo rozetřít avokádo, které je nejen zdravé, ale i chutné.

Koření

Pokud chcete na dochucení použít koření, používejte vždy mlýnek na koření, který pomůže uvolnit z jednotlivých druhů esenciální oleje, které jsou extrémně zdravé a neobsahují žádné kalorie.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X