Ametyst je silný ochranný kámen

Ametyst je minerál a patří mezi odrůdy křemene. Nabízí různé odstíny fialové barvy, některé kousky jsou průhledné, jiné průsvitné a další zase neprůsvitné, ty se nazývají opakní. Jeho nádherné zbarvení je jeden z důvodů, proč je oblíbeným minerálem pro výrobu šperků. Jako šperk byl ceněn již v minulosti. Korále z ametystu se nosily již v dobách starověkých civilizací – Egypt, Sumer nebo Afghánistán.

V přírodě jej nalezneme především v dutinách zásaditých hornin, jež se nazývají geody. Purpurové druhy ametystů bychom našli v Africe, na Srí Lance nebo na Borneu. Od 19. století se dováží především z Brazílie a Uruguaye. Nádherné ametysty se nacházejí také v celé řadě afrických států. Patří mezi ně Zambie, Kongo nebo Madagaskar. Dále bychom je mohli spatřit třeba v Indii.

Účinky ametystu

Ametyst má celou řadu léčivých účinků, pomáhá posilovat naši vůli, podporuje intuici, podněcuje v nás nové myšlenky a nápady. Pomáhá podporovat kvalitní spánek a ochraňuje nás před zlými sny. Je to ochranný kámen. Dobře blokuje geopatogenní zóny, má blahodárné účinky na naši mysl, zklidní ji nebo naopak povzbudí, podle toho, co je třeba. Podporuje naše zdravé, racionální rozhodování. Pomáhá otevřít se novým myšlenkám. Pozitivně ovlivňuje naše soustředění. Mírní a odstraňuje strach, vztek, obavy a zlost.Je to skvělý kámen pro meditaci.

Vlastnosti kamene lze podpořit i jeho tvarem. Účinky kamene zvýší tvar geody, který mu dá navíc i velkou sílu.

Ametystová geoda

Ametyst geoda nabízí velkou ochrannou sílu a to především proti negativním energiím. Pokud chcete využívat její schopnosti, pořiďte si ametystovou geodu jako nádhernou dekoraci do vašeho interiéru. Ideální umístění je při vstupu do domu, vedle televizoru nebo do blízkosti počítače. Geody jsou vhodné nejen do soukromého interiéru, ale také do reprezentativních prostor, jimž vdechnou výjimečnou atmosféru.

Velký výběr nejen ametystových geod, ale i dalších výrobků z minerálů naleznete v e-shopu magieprirody.cz

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X