8 potravin, které vyženou nikotin z těla

Kouření je jedním z nejnezdravějších návyků většiny lidí. Nikotin rychle zvyšuje krevní tlak a vážně poškozuje plíce. Kouření dále snižuje množství vitamínů (C, E a A), způsobuje usazování dehtu na plicích a v neposlední řadě se podílí na rychlejším stárnutí a špatném stavu pokožky. Pokud se snažíte s kouřením přestat, doporučujeme konzumovat následující potraviny, které vám pomohou vyplavit nikotin z vašeho těla:

1. Pomeranče

Pomerančová šťáva má vysoký obsah vitamínu C. Pravidelná konzumace pomerančů pomůže zvýšit váš metabolismus a zmírnit každodenní stres.

2. Granátová jablka

Toto červené a šťavnaté ovoce zlepšuje krevní oběh a zvyšuje počet červených krvinek v těle. Granátová jablka jsou skvělý způsob, jak snížit potřebu cigarety.

3. Kiwi

Toto exotické ovoce je bohaté na vitamíny A, C a E. Jak již víte, kouření snižuje hladinu těchto vitaminů.

4. Mrkvový džus

Obsahuje velké množství vitamínů (A, C, K, B). Studie ukázaly, že tyto vitaminy vám mohou pomoci odstranit nikotin z vašeho těla.

5. Brokolice

Tato zelená zelenina je bohatá na vitamíny C a B5. Studie ukázaly, že kouření snižuje obsah vitamínu C ve vašem těle. Pravidelná konzumace brokolice vám pomůže eliminovat nikotin.

6. Listová zelená zelenina

Listová zelená zelenina, zejména špenát, stimuluje vylučování nikotinu a to díky vysokému obsahu vitamínů a kyseliny listové.

7. Bobule

Bobule, včetně jahod, stimulují vylučování nikotinu a dalších toxinů z těla.

8. Voda

Kouření ovlivňuje hydrataci vašeho těla. Vědci prokázali, že vyšší příjem vody vám může pomoci přestat kouřit a eliminovat z těla zbytky nikotinu.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X