Praktické důvody, proč každé ráno pít vodu s citronem

Ta nejlepší řešení jsou ta nejjednodušší. Nemusíte si platit tisíce, abyste zůstali zdraví. Stačí se zamyslet nad dostupnými zdroji vitaminů a zajistit si pravidelný přísun.

Nakopne vás

Nyní k tomu používáte nejspíš kávu. Ale to, že se dlouhodobě spoléháte na kofein, si může po čase začít vybírat svou daň. Zatěžujete tak totiž nadledvinky, které jsou už tak neustále v pohotovosti, protože jsme vystresovaní, býváme vzhůru dlouho do noci a neustále se snažíme nějak stimulovat. Citronová voda taky okysličí vaše tělo, což je perfektní a zdravotně nezávadný způsob, jak začít den.

Podporuje trávení

Citronová voda stimuluje žaludek a přispívá ke zvýšení produkce trávících šťáv. Taky zvyšuje svalové kontrakce břicha, které protlačují potravu celým trávícím systémem. Lepší trávení vám pomáhá absorbovat živiny a eliminuje nadýmání.

Čistí

Citronová voda stimuluje produkci žluči v játrech a zlepšuje tak peristaltiku celého trávícího systému. To znamená, že se vaše tělo snadněji zbavuje nepotřebného a často i škodlivého odpadu. Káva dělá něco podobného, ale má spíš projímavé účinky. Nepřirozeně burcuje tlusté střevo, a to se pak snaží zbavit se všeho, co kofein uvedl do pohybu. Sklenička vody s citronem zvyšuje i frekvenci močení. Díky tomu jemně vyplavuje toxiny z močového měchýře i trubice.

Mobilizuje imunitní systém

Citron s vodou vás zásobí antioxidanty v podobě vitaminu C, což tělu pomáhá udržet vyvážené pH. Ačkoliv citron chutná kysele, je zásaditý. A zásadité věci jsou zásadní k tomu, abyste se těšili dobrému zdraví.

Detoxikuje

Játra mají více než 500 funkcí, proto jsou velmi zaneprázdněná. K nejdůležitějším úkolům patří filtrace krve od odpadu v podobě drog, pesticidů a dalších jedů. Citronová šťáva stimuluje tvorbu žluči a pomáhá tak játrům a žlučníku odplavit toxiny a zlepšit proces čistění. Ranní pohár citronové vody proto ohleduplně detoxikuje játra a tím i celé tělo.

Pomáhá hubnout

Zkuste každý den pít citronádu a stimulujete tak organismus, aby se zbavil tuku. I tvrdohlavá celulitida na nohou, zadečku či břichu vám dá sbohem.

Stará se o kůži

Prostřednictvím kůže poznáme mnoho. Jestli fungují naše játra, jestli jsme na něco alergičtí nebo že máme problémy s ledvinami. Citron působí detoxikačně, což znamená, že vaše kůže vám nemusí dávat varovné signály a může zůstat hebká a zdravá. Nevynechávejte sklenici citronové vody především pokud vás trápí akné.

Hydratace

Citron zlepšuje chuť vody, a proto ji vypijete rychle a s chutí, aniž byste se do toho museli nutit nebo nad tím přemýšlet. Tělu tak děláte velkou službu. Hned od rána bude totiž dostatečně hydratované a vy můžete zahájit den plný energie!

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X