7 léčebných vlastností muškátového oříšku

Muškátový oříšek má velmi příjemnou vůni a je nejen skvělým doplňkem při pečení, ale našemu tělu poskytuje celou řadu zdravotních výhod a to díky obsahu vitamínů (B1, B2, B4, A, C, PP) beta-karotenu, kyselině listové, minerálům a stopovým prvkům (vápník, sodík, hořčík, draslík, fosfor, zinek, železo, měď, selen a mangan) saponinům, eugenolu, esenciálním olejům a pigmentům. Představíme si 7 důležitých léčebných vlastností, kterými disponuje.

1. Eliminuje akné

Muškátový oříšek má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci v boji proti akné. Rozemelte 2-3 semínka muškátového oříšku, přidejte trochu čerstvého mléka a vytvořte kašovitou směs, kterou naneste na obličej a nechte působit po dobu 2 hodin. Následně obličej řádně omyjte.

2. Podporuje trávicí soustavu

Stimuluje chuť k jídlu, pomáhá zbavit se problémů jako jsou porucha trávení a střevní infekce a to díky antibakteriálním vlastnostem. Postačí nasypat trochu mletého muškátového oříšku do ovocných salátů nebo jej přidat do smoothie.

3. Pomáhá při nespavosti

Připravte si sklenici čerstvého mléka s trochou muškátového oříšku.

4. Pomáhá při bolestech zubů

Muškátový oříšek je běžnou složkou mnoha zubních past a to díky svým antibakteriálním vlastnostem. Zabíjí bakterie v dutině ústní. Při bolestech zubů aplikujte trochu oleje z muškátového oříšku na dásně kolem bolavého zubu.

5. Uvolňuje napětí při stresu

Je to stimulant, který pomáhá zvyšovat funkci mozku.Pomáhá zmírnit stres a úzkost.

6. Podporuje sexuální funkce

Má afrodiziakální vlastnosti a podporuje sexuální vitalitu.

7.Snižuje výskyt vrásek

Muškátový oříšek obsahuje enzym, který podporuje tvorbu elastinu. Ten zachovává pokožku hladkou a pružnou.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X