6 způsobů, jak se účinně zbavit octomilek

Ovocné mušky, nebo také octomilky, mohou být v kuchyni i v celém bytě a jeho okolí velmi nepříjemnou zátěží. V domácnosti se mohou usadit i na celé měsíce. Nevíte si s nimi rady? Podívejte se, jakým způsobem se jich můžete účinně zbavit.

Nefiltrovaný jablečný ocet

Vezměte si plastovou lahev, vyšroubujte z ní víčko a nalijte do ní jablečný ocet. Otvor lahve překryjte plastovým sáčkem, který na otvor upevníte pomocí gumičky. Do sáčku udělejte malý otvor, kterým se mušky dostanou do lahve, protože nemohou odolat vůni jablečného octa. Ven z lahve se však již nedostanou.

Ocet a saponát na nádobí

Pokud se ve vaší kuchyni stále objevují ovocné mušky, nalijte do misky ocet a přidejte do něj několik kapek saponátu. Ten sníží povrchové napětí a mušky zůstanou v octu (nevyškrábou se z misky).

Kužel a ovoce

Vezměte kousek čerstvého ovoce, pokapejte jej několika kapkami octa a vložte do nádoby. Smotejte kousek papíru do tvaru kužele a také vložte do nádoby. Ovocné mušky se dostanou do kužele, ale již se z něj nedostanou ven.

Červené víno

Můžete nechat otevřenou lahev se zbytkem červeného vína. Mušky se do dí dostanou velice snadno, ale již nebudou moci ven.

Mléko, cukr a pepř

V hrnci smíchejte půl litru mléka, 110g cukru a 50-60g mletého pepře. Vařte 10 minut a následně vzniklý roztok nalijte do mělké misky.

Sprej z citronové trávy

Citronová silice mušky nezabije, ale bude je držet stranou. Připravte si čistou nádobu s rozprašovačem a 60 ml horké vody, do které přidáte 10 kapek silice z citronové trávy. Pokud se ve vašem příbytku objeví octové mušky, postříkejte touto směsí parapety a dveře.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X