6 důvodů, proč si pořídit zvíře pro zlepšení svého života

Lidé jsou jedinými bytostmi na světě, které mají domácí zvířata. Může to souviset s hlubokou minulostí, kdy si lidé uvědomovali, že jim domestikovaní vlci mohou pomoci při lovu zvěře. Domácí zvířata, především pak psi, se často stávají součástí rodiny. Mohou lidem poskytnout celou řadu pozitiv:

1. Stresová pomoc

Pokud máte domácího mazlíčka, vždy je doma někdo, kdo vás při příchodu domů vítá. Pouhá fyzická přítomnost domácího mazlíčka pomáhá bojovat se stresem spojeným s osamělostí a depresí. Některé studie dokonce ukazují, že lidé, kteří mají domácí mazlíčky, se cítí lépe, mozek vylučuje chemické látky (dopamin, serotonin a oxytocin), které tyto pocity navozují.

2. Zvířata nás milují a starají se o nás

Psi jsou velmi oblíbenou volbou pro domácího mazlíčka, protože jsou schopni vrátit lásku a péči svým majitelům, někdy i výrazně více, než to, co jim dává majitel. „Objímají“ nás, když se cítíme rozrušeni, varují nás před nebezpečím.

3. Domácí zvířata nám mohou poskytnout ochranu

Psi jsou známí tím, že střeží dům. Mohou být agresivní při ochraně svého pána. Dokonce je známo, že i kočky a ptáci varují své majitele, když se blíží nebezpečí.

4. Zvířata podporují naši zodpovědnost

Máte-li psa, máte tendenci probudit se dříve, než musíte. Z práce se vracíte brzy, abyste s ním trávili nějaký čas. Pes je na vás závislý a podporuje ve vás pocit zodpovědnosti.

5. Zvířata zvyšují vaši empatii

Když žijete s domácím zvířetem, přemýšlíte o tom, jak se může cítit. Naučíte se číst neverbální narážky a hledat zvuky, které vám říkají, že se váš mazlíček snaží s vámi komunikovat. Jak čas plyne, naučíte se rozpoznat i malé signály, kterými dává najevo svoje momentální pocity. Tento proces myšlení zvyšuje vaši schopnost empatie a to nejen se zvířaty, ale i s lidmi.

6. Domácí mazlíčci vám mohou pomoci získat nové přátele

Váš sociální okruh se může rozrůstat a to díky tomu, že se setkáváte s dalšími majiteli domácích zvířat. V dnešní době se setkávají skupiny majitelů domácích zvířat, aby se navzájem poznali a současně pomáhali svým domácím mazlíčkům stát se více společenskými. Tyto cesty vám pomohou najít nové kontakty a přátele.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X