5 zdravotních benefitů kopřiv

Možná kopřivu považujete jen za otravný plevel, který vás zraní svými chloupky na povrchu listů, když se jej snažíte vytrhnout ze země. Ale kopřivy v sobě skrývají velkou sílu a můžou vám pomoct od mnohých problémů.

Léčba alergie

Domorodí Američané používali kopřivy na alergie po celá staletí. Vědci prokázali, že to vůbec nebyl špatný nápad. Ve studii publikované v časopisu Phytotherapy Research, drs. Roschek, Fink, McMichael a Alberte v HerbalScience Group LLC je jasně řečeno, že kopřivy vás zbaví zánětů spojených s alergiemi.

Stavba kostí

Kopřivy jsou nutriční zásobárnou energie. Málokdo o této bylině ví, že je vynikajícím zdrojem vápníku. A co víc: tělo tento kopřivový vápník výborně absorbuje, mnohem lépe, než je tomu třeba u jogurtů. Uvařte si z kopřiv čaj nebo jejich listy přidejte do polévky nebo k masu. Stačí půl minuty a listy kopřivy ztratí v horké vodě své štiplavé účinky.

Cukrovka

Kopřiva je schopná cukrovkářům snížit dopady jejich nemoci. Stabilizuje totiž tělesnou hmotnost, snižuje pocit nadměrné žízně a zlepšuje paměť. Výzkumy jsou v tomto ohledu zatím v plenkách, ale všechno naznačuje tomu, že zpracování bylin do formy léčiv přinese lidem s diabetem hodně výhod.

Eliminuje bolest

Užitím vnitřního extraktu z kopřivy se zbavíte bolesti způsobené osteoartrózou, a navíc zmírníte zánět, který nemoc značí. Samozřejmě nesnižujte dávku předepsaných léků, protože kopřiva pomáhá. Raději se poraďte se svým lékařem.

Zmenšení prostaty

Kopřiva pomáhá mužům s onemocnění, které způsobuje, že jejich prostata je zvětšená, tlačí na močovou trubici a to znesnadňuje močení. Vědci jsou přesvědčení, že kopřiva nějak upravuje hormonální hladinu a tím prostatu zmenšuje.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X