5 přírodních prostředků proti bolesti hlavy

Bolestmi hlavy trpí lidé po celém světě. Pokud vás trápí bolest hlavy příliš často a nechcete tento problém řešit nákupem léků, vyzkoušejte nejprve přírodní cestu, kterou můžete snadno vyzkoušet doma a která vám může přinést úlevu.

Představíme si 5 prostředků, jejichž nedostatek je jednou z nejčastějších příčin bolestí hlavy. Mnoho lidí řeší bolest hlavy léky, ty se ovšem neobejdou bez vedlejších účinků na organismus. Jako první vždy hledejte zdravou přírodní cestu.

Voda

sklenice-vodyVzhledem k tomu, že dehydratace způsobuje 90% bolestí hlavy, sklenice vody pro vás může být tím nejlepším lékem. Každý člověk má jinou spotřebu vody a pokud vás bolest hlavy trápí, navyšte svůj denní příjem tekutin. Nejvíce vám pomůže čistá voda a pokud vám čistá voda nechutná, ochuťte ji lžičkou medu nebo několika kapkami citrónu. Med je známý jako přírodní prostředek proti bolestem hlavy.

Hořčík

Když se hořčík užívá na denní bázi, může vám rychle pomoci od bolestí hlavy. Tento minerál pomáhá zklidnit nervy, které jsou při bolestech hlavy přecitlivělé. Budete pravděpodobně potřebovat vyšší dávku než nabízí běžně dostupné multivitamíny, ideálně 400-600 miligramů denně. Pokud se rozhodnete pro doplňky výživy, hledejte chelatovaný hořčík, mnoho doplňků obsahuje chlorid hořečnatý, který tělo špatně absorbuje. Ideální cestou je zvýšení příjmu tmavě zelené zeleniny, která je na hořčík bohatá, dále také ořechů a semen.

Hroznové víno

Hrozny jsou doporučované jako ideální přírodní lék proti bolestem hlavy. Stejně účinná je i 100% hroznová šťáva, ale je potřeba dát pozor, aby neobsahovala vysokou hladinu přidaného cukru.

Kajenské papričky

V kajenských papričkách najdeme účinnou látku kapsaicin, který dělá s bolestmi hlavy hotové zázraky. Kapsaicin můžete nalézt také v různých krémech a dalších přípravcích, kam se přidává, obvykle v obchodech se zdravou výživou.

kajenske-papricky

Niacin

Niacin dokáže pomoci od bolestí hlavy všeho druhu. Najdeme ho v potravinách jako jsou slunečnicová semena, ořechy, špenát, chřest a rajčata. Kromě přírodních zdrojů ho lze na pultech zakoupit také jako doplněk stravy.

Další metody

Pokud zaregistrujete bolest hlavy, v první řadě se snažte dbát na to, abyste měli vyváženou stravu s dostatkem antioxidantů, vitamínů a minerálů. Neměl by v ní chybět dostatek ovoce, cereálií, zeleniny a mléčných výrobků. Pokud pomineme stravování, důležitou roli hraje také dostatek spánku. Pokud ani jedna ze zmíněných metod na vaše problémy nezabere, teprve tehdy je vhodné navštívit lékaře.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X