Nikdy neplivejte melounová semínka, pro tělo mají fantastické účinky

Meloun je velmi populární ovoce a i když má většina lidí ráda jeho osvěžující chuť, obvykle se zbavuje drobných semínek, která se v něm nachází. Je to zejména tím, že neznají zdravotní výhody, které mají pro naše tělo.

Melounová semínka obsahují velké množství živin, včetně proteinů, mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Najdeme v nich thiamin, niacin, kyselinu listovou, dále minerální látky jako hořčík, draslík, mangan, železo, zinek, fosfor a měď. Bez ohledu na to, jak se meloun servíruje nebo upravuje, jeho semena jsou ideálním doplňkem ke zdravé výživě a velmi efektivním způsobem, jak tělo zásobit důležitými živinami.

Zdravotní přínosy melounových semínek

Zdravé srdce

Jedná se o ideální doplněk stravy pro osoby trpící kardiovaskulárními chorobami a vysokým krevním tlakem. Díky vysokému obsahu hořčíku podporují zdravou funkci srdce a udržují hladinu tlaku v normálu. Kromě toho obsahují také dobré tuky a aminokyseliny, které chrání před srdečními chorobami.

Ledvinové kameny

Čaj z melounových semen je silným diuretikem a dokáže účinně očistit ledviny a močový měchýř. Doporučoval ho již samotný otec holistické medicíny, Edgar Cayce. Pomáhá také při snížené funkci ledvin.

Diabetes

Melounová semena jsou vhodná pro lidi s kolísavou hladinou glukózy. Vše, co je potřeba udělat, tak je vařit hrst melounových semínek ve 4 šálcích vody po dobu 45 minut, přičemž by měla být nádoba zakrytá. Tato směs by se měla užívat každý den jako čaj.

Mužská plodnost

Melounová semínka jsou bohatá na esenciální aminokyseliny, které zvyšují mužskou plodnost a sexuální zdraví. V melounových semínkách najdeme arginin, který podle studií stimuluje produkci oxidu dusnatého, který podporuje produkci spermií a léčí erektilní dysfunkce.

Protistárnoucí účinky

Melounová semínka jsou výborným zdrojem antioxidantů, které jsou velmi prospěšné pro pleť, takže pokud je budete jíst v pravidelných intervalech, vaše pleť bude působit mladším a zdravějším dojmem.

Zdravé vlasy a nehty

Jelikož jsou melounová semínka bohatá na proteiny, skvěle podpoří vaše vlasy a nehty. Zabrání v jejich poškození a udrží je silné a krásné. Zkusit můžete i pražená melounová semínka, ta se postarají o lesk a jemnost vašich vlasů.

Recept na melounový čaj

Čaj z melounových semínek je vhodný pro udržení zdravého močového měchýře a ledvin. Jelikož je silným diuretikem, podpoří čištění ledvin a zabrání tvorbě ledvinových kamenů. Vhodný je i pro osoby, které už ledvinové kameny mají, podpoří to jejich odstranění.

Postup:

Rozdrťte melounová semínka, naplňte s nimi čajovou lžičku a přidejte je do šálku vroucí vody. Následně je nechte louhovat po dobu 15 minut. Konzumujte alespoň jeden šálek denně, 3x týdně. Pokud si uděláte nějaký čaj do zásoby, vždy ho před vypitím zahřejte.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X