8 potravin, které zesílí vaše zuby

Váš úsměv často poskytuje první dojem, který na lidi uděláte. Pokud si chcete zachovat zdravé zuby, je potřeba nejen o ně správně pečovat. Také některé potraviny mohou hrát v jejich péči dost podstatnou roli.

Superpotraviny poskytují našemu tělu celou řadu zdravotních výhod. Přinášíme některé druhy, které vám pomohou udržet váš úsměv bezchybný.

1. Čokoláda

Nyní zajásají její milovníci. Ale pozor, takové výhody poskytuje pouze tmavá čokoláda, která obsahuje kvalitní kakao. To je zdrojem taninu, který pomáhá chránit vaše zuby a snižuje zánět dásní. Tmavá čokoláda také obsahuje antioxidanty, které pomáhají v boji proti škodlivým bakteriím v dutině ústní.

2. Celer

Vlákna obsažená v celeru podporují čištění zubů, látky obsažené v celeru vytváření pozitivní pH v dutině ústní a chrání zuby před vznikem zubního plaku.

3. Mléko

Mléko je vynikajícím zdrojem vitamínu D, který podporuje pevnost zubů a kostí.

4. Jablka

Jablka jsou nejen zdrojem celé řady vitamínů, ale i skvělým přírodním pomocníkem při čištění zubů. Konzumace podporuje tvorbu slin.

5. Pomeranče

Kyseliny a vitamíny obsažené v pomerančích fungují pro naše zuby jako přirozené čistidlo. Dejte však pozor na dlouhodobější působení kyseliny na zubní sklovinu, mohla by ji poškodit. Po konzumaci pomerančů je vhodné si dutinu ústní alespoň vypláchnout.

6. Petržel

Přirozené vlastnosti petržele pomáhají osvěžit náš dech a zabraňují bakteriím v ústech, aby poškozovaly naši sklovinu.

7. Sýr

Sýr podporuje neutralizaci kyselin v dutině ústní.

8. Houby

Jsou dobrým zdrojem vitamínu D a podporují vstřebávání vápníku, který posiluje zuby.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X