14 zdravotních problémů, které vyléčíte česnekem

Česnek nalezneme v celé řadě seznamů superpotravin. Je to úžasná potravina, jejíž léčebná historie sahá do dávné minulosti. Podívejte se, kde všude vám může česnek pomoci.

1. Vysoký krevní tlak

Kardiovaskulární choroby mají za následek velké množství úmrtí. Vysoký krevní tlak je jedním z největších faktorů, které přispívají k srdečním onemocněním. Pravidelná konzumace česneku může přispět ke snížení vysokého krevního tlaku.

2. Vysoký cholesterol

Ukázalo se, že česnek sníží hladinu LDL cholesterolu. Kromě toho může snížit hladinu triglyceridů, jejichž vysoká hladina přispívá k celé řadě srdečních obtíží.

3. Ztráta vlasů

Pro mnoho lidí je překvapivé, že česnek může pomoci při vypadávání vlasů. Česnek obsahuje allicin, což je sloučenina síry. Připravte si směs česneku a oleje, kterou můžete vmasírovat do pokožky hlavy. Pokud se obáváte zápachu, následně si umyjte vlasy šamponem.

4. Akné

Mohl by česnek skutečně vyčistit akné? Česnek je vynikající přírodní léčbou akné. Zabíjí bakterie, má silné protiplísňové, antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti.

5. Chřipka

Česnek obsahuje látky, které podporují naši imunitu. Pokud máte problém s chutí česnekového čaje, přidejte do něj trochu zázvoru nebo medu.

6. Srdeční obtíže

Lékařské centrum University of Maryland uvádí, že česnek může pomoci předcházet srdečním onemocněním. Česnek zpomaluje vývoj aterosklerózy a pomáhá ředit krev.

7. Rakovina

Česnek pomáhá posílit imunitní systém a zabíjí rakovinové buňky v testovaných zkumavkách. Studie naznačují, že u populace, která konzumuje česnek, je mnohem méně pravděpodobný výskyt rakoviny žaludku, tlustého střeva a jícnu.

8. Zánět

Česnek je silný protizánětlivý prostředek.

9. Bakteriální a virové infekce

Antibakteriální a antivirální vlastnosti česneku jsou dobře známé a lidé jej používají k léčení infekcí již po celá tisíciletí.

10. Nadýmání

Česnek byl používán k léčbě nejrůznějších poruch zažívacího traktu, včetně plynatosti, již po tisíce let.

11. Funkce imunitního systému

Existuje mnoho důkazů o tom, že česnek stimuluje imunitní systém.

12. Energie

Cítíte se bez života? Mnozí lidé hlásili zvýšení energie po pravidelné konzumaci česneku. Díky česneku totiž dochází k detoxikaci organismu, který se tak zbaví škodlivých látek, jež jej brzdí a zpomalují.

13. Poškození volnými radikály

Látky obsažené v česneku jsou velmi silnými antioxidanty, které bojují proti volným radikálům.

14. Žaludeční vředy

Denní dávka česneku by mohla působit jako dobré preventivní opatření proti žaludečním vředům.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X