Jak všichni víme, kvalita našeho spánku je jednou ze základních věcí, které ovlivňují naše celkové zdraví. Faktorů, které kvalitu spánku ovlivňují, je celá řada. Jedním z nich je i teplota v místnosti. Spánek v místnosti, kde je chladněji, je velmi zdravý a to hned z několika důvodů.

Uvolňuje tělo a podpoří kvalitní spánek

Jakmile usneme, teplota našeho těla se sníží. Čím je teplota těla nižší, tím je spánek kvalitnější. Pokud tedy budeme spát v chladné místnosti, teplota našeho těla se sníží rychleji a my rychleji usneme. Chladno v místnosti nás nutí používat přikrývku, díky níž se naše tělo cítí v bezpečí a snadněji relaxuje.

Pomáhá udržovat naši hmotnost

Celá řada lidí netuší, že spánek v chladné místnosti může pozitivně ovlivňovat naši hmotnost, podporuje totiž spalování většího množství kalorií. Pokud je v místnosti chladněji, zvyšuje se náš metabolismus. Když je tělo chladnější, zvyšuje hladinu dobrého tuku, který uvolňuje teplo a eliminuje kalorie a cukry.

Zlepšuje náš vzhled

Ukazuje se, že kvalitní spánek není dobrý jen pro naši energetickou úroveň a náladu, ale i pro náš vzhled. V případě, že spíme hlubokým spánkem, tělo uvolňuje dostatečné množství melatoninu. Tento hormon zlepšuje naši náladu, ale také zpomaluje proces stárnutí.

Jak udržet v místnosti nižší teplotu?

Pokud se jedná o zimní období, je potřeba nastavit vhodnou teplotu topení. Dejte pozor na paměťovou pěnu. Tento syntetický materiál je v poslední době velmi oblíbený, neboť dokáže udržet správnou polohu těla. Jeho nevýhodou však je, že udržuje teplo. Pokud je vám stále teplo, spěte nazí.