Zdravotní výhody spaní v chladné místnosti

Jak všichni víme, kvalita našeho spánku je jednou ze základních věcí, které ovlivňují naše celkové zdraví. Faktorů, které kvalitu spánku ovlivňují, je celá řada. Jedním z nich je i teplota v místnosti. Spánek v místnosti, kde je chladněji, je velmi zdravý a to hned z několika důvodů.

Uvolňuje tělo a podpoří kvalitní spánek

Jakmile usneme, teplota našeho těla se sníží. Čím je teplota těla nižší, tím je spánek kvalitnější. Pokud tedy budeme spát v chladné místnosti, teplota našeho těla se sníží rychleji a my rychleji usneme. Chladno v místnosti nás nutí používat přikrývku, díky níž se naše tělo cítí v bezpečí a snadněji relaxuje.

Pomáhá udržovat naši hmotnost

Celá řada lidí netuší, že spánek v chladné místnosti může pozitivně ovlivňovat naši hmotnost, podporuje totiž spalování většího množství kalorií. Pokud je v místnosti chladněji, zvyšuje se náš metabolismus. Když je tělo chladnější, zvyšuje hladinu dobrého tuku, který uvolňuje teplo a eliminuje kalorie a cukry.

Zlepšuje náš vzhled

Ukazuje se, že kvalitní spánek není dobrý jen pro naši energetickou úroveň a náladu, ale i pro náš vzhled. V případě, že spíme hlubokým spánkem, tělo uvolňuje dostatečné množství melatoninu. Tento hormon zlepšuje naši náladu, ale také zpomaluje proces stárnutí.

Jak udržet v místnosti nižší teplotu?

Pokud se jedná o zimní období, je potřeba nastavit vhodnou teplotu topení. Dejte pozor na paměťovou pěnu. Tento syntetický materiál je v poslední době velmi oblíbený, neboť dokáže udržet správnou polohu těla. Jeho nevýhodou však je, že udržuje teplo. Pokud je vám stále teplo, spěte nazí.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X