Medový zábal: Účinný lék na kašel, který dokáže odstranit hlen z plic

I když chřipka a nachlazení nepatří mezi nejvážnější nemoci, neustálý kašel a kýchání nás může velmi rozladit. Kašel nám brání v soustředění a navíc obtěžuje každého kolem nás. Často kvůli němu nemůžeme spát a úplně nejhorší je pro děti, jelikož je jejich imunita podstatně slabší a nedokáže se vůči celé řadě nemocí dostatečně bránit.

medPokud jsou lidé nachlazení, většina z nich sáhne po konvenčních léčivech, které znají z reklam, nebo které jim doporučí lékař. Většina sirupů obsahuje kodein a dextromethorfan. Tyto složky pomáhají usnout, ale disponují vedlejšími účinky jako jsou ospalost, bolest hlavy a rychlý srdeční tep. Naštěstí existuje přirozené řešení, které nemá žádné vedlejší účinky, jmenuje se medový zábal.

Med je snadno dostupným lékem na celou řadu nemocí a neduhů, od ošetření pleti až po detoxikaci těla. Můžete ho ovšem použít i jako prostředek pro zmírnění chřipek a nachlazení, má totiž schopnost uvolnit hleny na plicích. Léčba kašle s medem je naprosto bezpečná, vhodná je zejména pro děti.

Jak vytvořit medový zábal

Medový zábal na léčbu kašle není těžké vytvořit, stačí postupovat podle našeho návodu.

Složení:

  • zabalMed
  • Kokosový olej
  • Ubrousek
  • Gáza
  • Mouka
  • Obvaz

Instrukce:

  1. Smíchejte lžičku mouky a malé množství medu. Následně přidejte trochu ohřátého kokosového oleje a opět řádně promíchejte.
  2. Hotovou směs naneste na ubrousek a ten zabalte do gázy.
  3. Zábal naneste na hruď nebo na záda a zajistěte ho obvazem. Následně si můžete vzít pyžamo a jít si lehnout.
  4. Pokud aplikujete zábal dítěti, naneste mu ho na hruď po dobu 2-3 hodin před spaním.

Dospělí mohou mít zábal celou noc. Mějte na paměti, že tato léčba může vyvolat vyšší pocení. Tato léčba k utlumení kašle nemá žádné vedlejší účinky, ale u dětí dbejte, aby neměly zábal déle než zmíněné 3 hodiny. Jejich kůže je citlivější a zbytečně dlouhý zábal by pro ně mohl být nepříjemný.

zabal-z-medu

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X