Zdravotní potíže, které vyléčíte banánem

Banán jako lék? Ano, jejich konzumace se ukázala jako řešení na celou řadu potíží, kvůli kterým často chodíme do lékárny. Banány jsou jedním z nejvíce rozšířených druhů tropického ovoce. Jsou snadno dostupné a našemu tělu pomáhají řešit celou řadu zdravotních obtíží.

Pomáhají proti depresím

Jsou bohaté na vitamín B6, který podpoří naši dobrou náladu, upravují množství dopaminu v těle.

Zabraňují zácpě

Zácpa je spojena s bolestí břicha a nadýmáním. Typickým viníkem vzniku těchto potíží je nedostatek vlákniny, která je v banánu obsažena v dostatečném množství.

Snižují krevní tlak

Vysoký krevní tlak, známý také jako hypertenze, je velkým rizikovým prvkem, pokud se jedná o problémy se srdcem. Pravidelná konzumace banánů však může snížit toto riziko a to díky obsahu draslíku (420 mg v jednom středně větším banánu), který je v banánech zastoupen. Draslík snižuje vliv soli, uvolňuje stres a stimuluje vylučování sodíku v moči.

Pomáhají snižovat napětí

Banány obsahují draslík, který reguluje rovnováhu vody v našem těle a normalizuje srdeční tep. Když jsme ve stresu, zrychluje se náš metabolismus a klesá hladina draslíku.

Předchází žaludečnímu refluxu

Banány mají přirozený antacidový účinek. Proto, pokud trpíte kyselým refluxem, musíte konzumovat jeden banán denně a budete pozorovat úlevu.

Podporuje zdravý spánek

Všichni víme, že spánek je pro naše tělo velice důležitý. Banány jej můžou podpořit a to díky tomu, že obsahují vitamín B6, který podporuje produkci melatoninu (řídí spánkový cyklus).

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X