TOP 10 způsobů, jak se vyhnout striím

Je mnohem snazší striím předcházet, než se jich zbavovat. Mezi nejčastější příčiny jejich vzniku patří přetížení pokožky, genetické dispozice nebo užívání některých druhů léků. Chcete vědět, jak nejlépe předcházet vzniku strií? Podívejte se na některé ze způsobů, které vám mohou pomoci.

1. Zinek

Na vzniku strií se podílí nedostatek zinku v lidském organismu. Tento stopový přírodní minerál podporuje tvorbu kolagenu, který udržuje pokožku pevnou a pružnou. Má také antioxidační schopnosti, které předcházejí vzniku poškození volnými radikály. Zinek získáte z některých druhů potraviny – celá zrna, ořechy, hovězí a kuřecí maso, vejce, luštěniny.

2. Kokosový olej

Ideální prostředek pro hydrataci pokožky. Vtírejte jej do pokožky alespoň 2x denně, díky tomu dosáhnete dobrých výsledků. Použít můžete také olej avokádový, olivový nebo bamnbucké máslo.

3. Vitamín C

Pro krásnou pleť je vitamín C nutností. Tělo jej využívá pro tvorbu chrupavky a kolagenu. Kromě zlepšení imunitního systému tento vitamín zastavuje poškození způsobené volnými radikály, které doslova ničí kolagen a elastin. Velmi dobrým zdrojem vitamínu C jsou červené papriky, brokolice, petrželka, pomeranče, grapefruity, borůvky nebo jahody.

4. Ricinový olej

Funguje jako zvlhčující prostředek, pokožku udržuje hydratovanou a pružnou. Aplikujte silnou vrstvu ricinového oleje na pokožku, zabalte, na zábal aplikujte ohřívací podložku nebo lahev a nechte působit po dobu 20 – 30 minut. Opakujte 4 – 5 x týdně.

5. Želatina

Podporuje tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro celkovou elasticitu pokožky. Můžete si připravit vývar z kostí, který požijete na omáčku či polévku. Želatina nejen zlepší pružnost pokožky, ale sníží zánět, podpoří zdraví a sníží bolest kloubů.

6. Zdravá výživa

Především s obsahem vitamínu C e E, zinku, oxidu křemičitého. Tyto látky nalezneme v semenech, ořechách a zdravých tucích z avokáda, kokosového oleje. Z ovoce jsou ideální jahody, borůvky, citrusové plody a co se zeleniny týče, jsou to zelené fazolky nebo červené papriky.

7. Vitamín E

Tento silný antioxidant chrání kolagen v kůži před poškozením volnými radikály, což znamená, že vaše kůže bude pružnější. Jezte více potravin s vysokým obsahem vitamínu E, včetně mandlí, slunečnicových semen, špenátu, dýní, oliv nebo avokáda a dýní.

8. Olejové směsi

Můžete pokožku navlhčit přirozeně tím, že si vytvoříte směsi olejů, které podporují zdravou pokožku a udrží ji hydratovanou. Můžete například namíchat jeden šálek kokosového oleje s jedním šálkem olivového oleje. Přidejte obsah šesti kapslí vitaminu A a čtyři lžíce vitamínu E. Směs vtírejte do pokožky 2x denně.

Jako alternativu můžete smíchat kokosový olej, bambucké máslo a kakaové máslo. Je potřeba je mírně zahřát ve vodní lázni. Do této směsi přidejte vitamín E v oleji.

9. Hlídejte si váhu

Rychlý nárůst hmotnosti vede ke vzniku strií.

10. Pravidelně cvičte

Pravidelné a mírné cvičení podporuje cirkulaci krve, která vyživuje vaši pokožku, zlepšuje její elasticitu a tonizuje svaly. Pravidelné cvičení pomáhá odstraňovat z těla toxiny.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X