Zapálená kávová sedlina: Nejlepší přírodní odpuzovač komárů

Léto je pro většinu lidí nejoblíbenějším ročním obdobím. Bohužel je však nejoblíbenější i pro otravného škůdce, kterým komár bezesporu je. Neustálé bzučení a svědivá kousnutí dokáží pokazit nejeden večer.

Komáři jsou rovněž jedním z nejčastějších přenašečů mnoha onemocnění a to je jeden z mnoha důvodů, proč si je držet co nejdále od domu. Na komáry jde naštěstí snadno vyzrát, tento drobný hmyz je vybaven odorizačními receptory, které jsou velmi citlivé na silný zápach, zejména na kouř.

Vyhněte se chemickým odpuzovačům

Výrobci chemických odpuzovačů velmi dobře vědí, že lidé udělají cokoliv, aby se komárů zbavili. Nákup chemických prostředků na komáry je však velmi špatnou volbou. Je třeba myslet na to, že se jedná o jedy, které nás sice nezabijí, ale i tak mají na náš organismus znatelný dopad. Podle studie vyvolává mnoho odpuzovačů potíže s dýcháním, křeče, žaludeční nevolnosti, zarudnutí kůže, ale i změny nálad. Představíme si proto naprosto nezávadný způsob, jak komáry účinně odpudit i bez drahých chemických prostředků. Pomůže nám v tom obyčejná kávová sedlina.

Kávová sedlina jako účinné řešení

Zapálená kávová sedlina emituje velké množství kouře se silnou vůní. Pro odpuzení komárů můžete použít čerstvou kávovou sedlinu, ale klidně i starou a vysušenou. Kávová sedlina se umístí na alobal nebo na hliníkový plech a zapálí se jako kadidlo.

Sedlina v alobalu

Výroba

Abyste zabránili tomu, že vám vítr hořící sedlinu rozfouká, je nejprve vhodné ji namočit a pomocí lžiček z ní vytvarovat pevné košíčky, případně kostičky. Následně je důležité nechat košíčky ze sedliny několik dní vyschnout, aby dobře hořely. Pokud žijete v oblasti, kde je opravdu mnoho komárů, zamíchejte do sedliny rozdrcený bobkový list.

Použití

Košíček z kávové sedliny drží pevně, takže jej můžete zapálit na verandě či v jakékoliv jiné dobře větrané místnosti. Dávejte pozor, abyste sedlinu nepálili přímo na zahradě, kromě komárů by mohla odpudit i řadu opylovačů, zejména vosy a včely. Nejlépe uděláte, když zapálenou sedlinu umístíte tak, aby kouř proudil směrem k vám. Kromě komárů funguje zapálená sedlina i na mravence, slimáky a hlemýždě. Pokud chcete maximálně zesílit účinek sedliny, zapalte jich kolem sebe více.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X