Zaostřeno na vlasy: Jaké vám budou slušet a co vše o vás prozradí?

Z hlavy uniká velká část lidského tepla. Proto nám byly naděleny vlasy, aby byl tento úbytek co nejmenší. Věděli jste ale, že vaše vlasy o vás ostatním lidem mnohé napoví? To vše, včetně tipů ohledně péče o ně zjistíte v následujících několika odstavcích.

Ženy vědí, že vlasy jsou koruna krásy. Proto neváhají utratit spoustu peněz za nejrůznější barvy a služby kadeřnických salonů. I přes veškerou snahu je ale málokdo se svými vlasy opravdu spokojen.

Stačí se jen podívat na to, kolik lidí s kudrnatými vlasy by si je přálo mít dokonale rovné. Naopak ti, kteří mají vlasy rovné je chtějí mít naopak vlnité. Brunetky a bruneti se odbarvují na blond a zrzci zase na tmavou.

S tím jde ruku v ruce i kvalita vlasů, která se člověk od člověka různí. Někdo má vlasy husté a pevné. To je na jednu stranu výhoda. Platí za ni ale tím, že mu vlasy nejdou pořádně zkrotit. Jiní mají vlasy řídké a jemné, takže jim během několika hodin dokonale zplihnou. Samostatnou kapitolou jsou pak vypadávající vlasy, na které sice trpíme všichni, ale ve zvýšené míře se týká jen některých.

Jak z tohoto kolotoče ven?

Účes a tvar obličeje

Pokud přemýšlíte o volbě nového účesu, pak jistě víte, že ta bývá vcelku složitá. I když pociťujete nutnost změny, nemáte absolutně ponětí o tom, co by vám vlastně slušelo. A tak se celkem často stává, že usedáte do kadeřnického křesla a svůj osud necháváte v rukách, které třímají nůžky.

Jak vybrat účes podle tvaru obličeje: https://dokonalyuces.cz/ucesy-pro-kulaty-oblicej/

Kadeřnice by vám také řekly, že se za svou dlouholetou praxi setkaly s lidmi, kteří měli o svém účesu naopak zcela konkrétní představu. Dost často do salonu přišli s fotografií některé z celebrit a po kadeřnici požadovali na chlup stejný účes. Bohužel, k velké části z nich se zvolený styl vůbec nehodil. Nejen z důvodů špatné volby barvy vlasů k odstínu očí a kůže, ale i kvůli jinak rostoucím vlasům a jiným rysům v obličeji. Někteří lidé si nechali od kadeřnice poradit. Ne každý zákazník však tyto argumenty chápe a odchází někam, kde mu kadeřnice bez reptání vyhoví.

Přitom se stačí při výběru účesu řídit několika jednoduchými pravidly:

 • Ženy s obdélníkovým obličejem by měly nosit delší účesy, ideálně s postupným sestříháváním kolem obličeje, vhodné jsou i ležérní vlny
 • Ženy s oválným obličejem si mohou dovolit delší i kratší účesy, důležité je však vlasy příliš nevrstvit
 • Ženy se čtvercovým obličejem zjemní patka a nadýchané účesy plné objemu a vln
 • Ženy se srdcovým obličejem by měly zvolit opět patku (klidně i u kratšího účesu), nebo delší vlasy s vlnami, které začínají zhruba v oblasti brady
 • Ty z vás, které mají obličej ve tvaru diamantu by měly volit delší vlasy bez mnoha vrstev, které pomohou zjemnit obličejové rysy
 • Ženy s kulatým obličejem si mohou dovolit velmi krátký střih na kluka, ale i delší vlasy s více vrstvami, dobře nositelná je pro ně i patka
 • Muži s oválným obličejem budou slušet vyholené strany a delší vlasy na vršku hlavy
 • Muži se čtvercovým obličejem mohou nosit mírně kratší vlasy nad ušima, které se budou postupně trochu prodlužovat směrem k horní straně hlavy, vlasy tam mohou být delší jako například ve stylu 30. let
 • Muži se čtvercovým obličejem si mohou dovolit mírně ležérní a mladistvý rozcuch
 • Mužům s kulatým obličejem bude slušet to stejné, jako mužům s tím oválným, tedy vyholené strany, delší vlasy na vršku hlavy a v ideálním případě i bradka či strniště
 • Mužům s diamantovým tvarem obličeje sluší delší vlasy padající do čela, nebo patka
 • Nakonec muži, kteří mají obličej ve tvaru srdce mohou nosit delší vlasy uhlazené dozadu a k nim i udržované vousy

Co o vás vypoví barva vašich vlasů?

Ať už jste žena, nebo muž, hodně o vás napoví i barva vašich vlasů. A nemusí jít vůbec o tu přírodní. I jen inklinace ke konkrétnímu barevnému odstínu toho o vás hodně napoví.

Například černovlasí lidé jsou považováni za velmi tajemná a tajnůstkářská stvoření, ke kterým není vždycky lehké se dostat. Na některé totiž mohou působit nedostupně a přísně. Lidé s blond kšticí jsou naopak považováni za mladistvé s velkou potřebou obdivu a lásky. Ostatní si je cenní hlavně pro jejich citlivost.

Co o vás prozradí váš účes? https://www.zivotzeny.cz/krasa-moda/co-o-vas-prozradi-vas-uces/

Hnědovlasí lidé jsou okolím vnímáni jako vysoce spolehliví, klidní a stabilní. Proto mohou celkem lehce navazovat kontakty, jelikož na ostatní působí otevřeně a důvěryhodně. Zrzaví lidé jsou považováni za divoké a vášnivé. Nedá se jim ale upřít ani jistá éterická krása.

Správná péče o vlasy

Také si povíme něco o správné péči o vlasy. I když pravidelně docházíte ke kadeřnici, vlasy se barvením a tepelnou úpravou dost ničí. Proto, aby vám váš účes vydržel hezký co možná nejdéle, vyplatí se znát pár dobrých rad a fíglů.

Asi nejlepším z nich je používání kokosového oleje. Kokosový olej a jeho účinky jsou ověřené mnoha kadeřníky a jejich známými. Pokud máte velmi suché vlasy, stačí, když si z kokosového oleje uděláte zábal, který poté smyjete. Trocha kokosového oleje vám pomůže i během stylingu, kdy jím uhladíte odstávající vlásky.

Díky kokosovému oleji budou vaše vlasy i mnohem jemnější, zářivější a budou mnohem rychleji růst.

Jakým způsobem jste si vybírali účes vy? A máte nějaké speciální triky na to, aby vypadal co možná nejlépe? Napište svůj komentář.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X