Výživné cupuacu máslo chrání před tvorbou vrásek a účinně hydratuje pokožku

Kakaovník velkokvětý (Theobroma grandiflorum) nazývaný také jako cupuacu je exotickým stromem, jehož plody se používají k výrobě tzv. cupuacu másla. To se stává velmi populárním a nahrazuje dříve oblíbené bambucké máslo.

Strom

Strom cupuacu je podobný kakaovníku a roste především v oblastech severní Brazílie, ale také Kolumbie, Bolívie či Peru. Cupuacu roste stále především divoce a plodí obrovské plody, ořechy, které dosahují váhy zpravidla kolem 1, 5 kg. Uvnitř těchto plodů se nachází dužina a kolem 25 semen, které jsou velké asi jako lískový ořech. Z těchto semen se vyrábí lisováním máslo či olej.

Capuacu máslo

Vytvořené máslo a olej ze semen jsou velmi přínosné pro pokožku. Vyživuje ji, hydratuje, regeneruje a dodává potřebné vitamíny. Máslo capuacu je velmi jemné, zatímco v bambuckém másle se dělají malé hrudky. Capuacu máslo dokáže skvěle absorbovat vodu a díky této schopnosti vyhlazuje vrásky a hydratuje pokožku. Obsahuje také fytosteroly, které zabraňují stárnutí pleti. Pokožka je díky capuacu máslu vyživená, jemná a pružná. Užívat můžete capuacu máslo jako samostatný produkt, ale bývá přidáván i do řady dalších přípravků.

Obsah látek

Capuacu máslo obsahuje kyselinu linolovou, olejovou, palmitovou, stearovou, fytosteroly a polyfenoly, které jsou účinnými antioxidanty. Všechny tyto látky pokožku chrání, vyživují, regenerují a udržují ji preventivně v dobré kondici. Capuacu máslo je vhodné pro suchou, podrážděnou a citlivou pokožku, ale ocení ho i starší ženy či muži, kteří trpí vysušenou pletí. Je skvělou prevencí tvorby vrásek. Capuacu je i dobrým zdrojem minerálních látek (hořčíku, draslíku, manganu a fosforu), vitamínů ze skupiny B a vitamínu A a C, vlákniny, fytonutrientů a aminokyselin. Díky tomu je skvělou ochranou zdraví pokožky pleti a udržuje ji preventivně v dobré formě.

Konzumace a zdraví

Z plodu se konzumuje také dužina, buničina, která svou chutí připomíná exotický mix ananasu, banánu a hrušky. Capuacu má pozitivní vliv na imunitní systém, díky obsahu vlákniny reguluje uvolňování cukru v krvi a podporuje hubnutí, pečuje o trávicí systém, snižuje hladinu krevního tlaku a cholesterolu, podporuje regeneraci a má silné antioxidační účinky.

Zdroje obrázků:https://www.flickr.com/photos/cupuacufruit/4878561671, https://www.flickr.com/photos/cupuacufruit/4879170788

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X