Jednoduché triky, jak si zlepšit náladu během pár minut

Jistě jste zažili den, kdy vaše nálada byla pod bodem mrazu. Pokud je venku škaredě, děti zlobí, práce vás nebaví nebo jste třeba na všechno sami, nezoufejte. Vyzkoušejte snadné tipy na zlepšení nálady, které vám pomohou vnést úsměv i do dní, kdy máte pocit, že nic nemá smysl.

Nebuďte sami

Lidé jsou od nepaměti společenská stvoření toužící po sociálním kontaktu. Pokud jste sami a dopadá na vás špatná nálada, vyhledejte své blízké, rodinu, kamarády, partnera, kolegy. Zorganizujte společné aktivity – káva, procházka, večeře či film. 

Pokud můžete s blízkým přítelem mluvit o vašich problémech a o tom jak se cítíte, může se vám viditelně ulevit. Pokud není možný osobní kontakt, využijte telefon, chat nebo videohovor. Pár minut strávených se svými blízkými vám vykouzlí úsměv na tváři po celý den. Ne nadarmo se říká, že sdílená bolest je poloviční.

terapie sdílením
pixabay.com

Buďte vděční a pozitivní

Soustřeďte se na všechny pozitivní věci ve vašem životě. Vracejte se do vzpomínek, kdy jste byli šťastní. Zavzpomínejte si na první lásku, jízdu na kole, Vánoce apod. Vytáhněte fotoalbum, stará videa z dovolených a smějte se! 

Sepište si všechny pozitivní věci ve vašem životě na papír, hlavně ty současné. Budete rychle překvapení, když zjistíte, za co vše můžete být vděční. Uvědomte si, co vše máte (útulný domov, zdraví, kamarádku, životní úspěchy apod.). Toto malé mentální cvičení odvrátí vaši mysl od negativních myšlenek a budete se opět cítit šťastnější.

seznam pozitivních věcí
pixabay.com

Naučte se meditovat

Špatná nálada vás může zasáhnout i v okamžiku, kdy zrovna nemáte čas na dlouhé probírání vzpomínkami. Zde doporučujeme chvilkovou a velmi účinnou meditaci. Postačí pouze mírné zastavení dechu, zavření očí a několik hlubokých nádechů a výdechů. Vztek s každým výdechem opouští vaší mysl. Tělo pomocí nádechu přijímá klid, harmonii a pozitivní myšlenky. Meditace vyžaduje trochu cviku, ale pokud se ji naučíte, její výsledky si zamilujete!

Máte problém se odpoutat od myšlenek na všechny povinnosti a nedokážete jen tak vypnout? Vyzkoušejte levandulový olej, který vám pomůže odbourat stres z celého dne.

jak večer vypnout
pixabay.com

Odhlaste se ze sociálních médií

Nálady vyzařující ze sociálních sítí jsou velmi nakažlivé a její čtenáře pohlcující. Je zde proto na místě izolace, která vaší mysl osvobodí. Každé čtení negativní myšlenky vás může ovlivnit a nabourat se do tak poklidného dne. 

Naopak pokud stále sledujete příspěvky a fotografie přátel užívajících si na dovolených, s novými drahými dárky apod., vyvolávají ve vás falešný pocit dokonalosti, které chcete také dosáhnout. Zavalí vás myšlenky pouze nedokonalého, nudného života, který každý den musíte žít. Budete pociťovat, že vám v životě něco chybí. Což ale nemusí být pravdivé. 

Dejte se do režimu offline. Nečtěte komentáře a příspěvky tohoto typu. Zapomeňte na fotografie. Dejte si pauzu. Vyhledejte osobní kontakt a o sdíleném zážitku, novém dárku a krásné dovolené si popovídejte u hrnku dobré kávy.

jak si zrušit účet na facebooku
pixabay.com

Duševní zdraví na prvním místě

Nedopusťte, aby vám zbytečně vyvolaná špatná nálada zkazila jeden celý den. Dokud se budete cítit lépe a jste ochotni pro dobrou náladu zahodit a obětovat své návyky, čas, sociální sítě atd., jste na správné cestě! 

Pokud se špatná nálada dostane do celého dne, týdne a měsíce – zakročte. Nepomáhají tipy výše? Nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Pár schůzek s terapeutem vás může opět přiblížit k lepší náladě. Zdravá duše a zdravé tělo jsou na prvním místě!

Zdroj: lifehacks.io

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X