Ekologické dárky, které potěší a chrání životní prostředí

Chcete inspirovat vaše blízké k životu, který bude ohleduplnější k životnímu prostředí? Máte mezi blízkými milovníka ekologie či zero waste? Darujte tento rok dárky, které nejenže potěší, ale budou přínosné i pro naši planetu, popřípadě zdraví.

Eko produkty

Ekologické produkty jsou totiž finančně o něco náročnější, proto jsou vhodnou variantou vánočních dárků. Přestože jsou jejich pořizovací náklady vyšší, jejich životnost je delší a nezbude po nich často žádný odpad.

Hygienické pomůcky

Ekologický pohled se dnes dotýká i hygienických pomůcek. Darovat můžete například ekologický zubní kartáček, například bambusový, který po opotřebení můžete klidně vyhodit na kompost. Pořídit však můžete i kartáček z recyklovaného materiálu, u kterého můžete měnit pouze vrchní část s kartáčkem. Vyzkoušet můžete i přírodní variantu z kořene stromu Salvadora perská. Pro ženy jsou dobrou volbou látkové odličovací tamponky. V ekologické variantě jsou však dostupné mnohé další hygienické pomůcky, jako jsou mezizubní kartáčky, nitě, škrabky na jazyk, holicí strojky apod.

 

 

Stylová taška

Na nákup se vždy bude hodit velká plátěná taška. Dnes jich najdete v e-shopech s ekologickými produkty nesmírný výběr. Plátěnou tašku však můžete nechat vyrobit také s autorským potiskem. Ta potěší ještě více.

Sáčky

Plátěné sáčky budou již brzy nutnou výbavou, kterou bude potřebovat každý. Darujte vkusné plátěné sáčky, které mohou být bavlněné či lněné, ale mohou být také vyrobeny z rozložitelných materiálů, tedy kompostovatelné pleteniny, která je na bázi kukuřičného škrobu.

Láhev na vodu

Darujte stylovou láhev na vodu. Vybírat si dnes můžete z řady materiálů, například láhev plastovou, z borosilikátového skla či nerezovou. Designově zpracovaná láhev na vodu vybízí k používání a snižuje se tak používaní klasických PET lahví.

Kelímek na kávu

Máte-li mezi blízkými či přáteli milovníky kávy, pořiďte mu kelímek či přenosný hrníček na kávu. Může se jednat o bambusový kelímek, který se hodí především pro cestovatele. Je lehký, skladný a jen tak se nerozbije. Zvolit však můžete i nerezové či skleněné hrnečky, popřípadě „hrneček“, který je recyklátem jednorázových papírových kelímků. Jednat se i může i o takovouto lahvičku, ve které můžete nosit čaj, ale také vodu.

Zdravá svíčka

Pod vánočním stromečkem mnohdy potěší i krásná svíčka. Darujte však svíčku, která bude zdraví přínosná. Klasické parafinové svíčky totiž obsahují toxické látky, barviva a zdraví nevhodné doplňky. Ideální volbou jsou proto svíčky z včelího vosku či svíčky sojové. Ty jsou finančně nákladnější, za to déle hoří a zdraví nijak neškodí.

Přírodní kosmetika

Ženy i muže jistě potěší kvalitní přírodní kosmetika, které dnes na trhu existuje opravdu pestrá nabídka. Darovat můžete v ekologické a přírodní verzi vše od tělových krémů, deodorantů, zubní pasty, šamponů, ale i dekorativní kosmetiky. Přírodní kosmetika je nejen prospěšná vaší pleti a celkovému zdraví, ale také naší planetě.

Brčko

Velkým hitem jsou brčka, která mohou být bambusová, nerezová i rostlinná kompostovatelná. Tato brčka nahradí klasiky, které používáte na nejrůznějších událostech.

Balíček intimních potřeb

Mnohé ženy jistě potěší kvalitní balíček intimních potřeb, které jsou v ekologických verzích finančně náročnější. V tomto případě se však prvotní investice opravdu vyplatí. Takový ekologický balíček intimních potřeb může obsahovat například menstruační kalíšek, látkové intimky či tampony z bio bavlny.

Zážitek

Vánoční svátky jsou v mnoha rodinách spojeny se stresem a zbytečným shonem. Nahraďte klasické hmotné dárky a věnujte si navzájem zážitky. Darovat můžete například lístky do divadla, na koncert, adrenalinový zážitek či do galerie. Zážitky totiž rodinu spojují a jsou ekologičtější formou dárku.

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/stockcatalog/43301761361

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X