Šípkový olej milují modelky i kosmetičky, vyzkoušejte jeho účinky i vy

Patříte mezi milovníky přírodní kosmetiky a na svůj obličej si rozhodně nenatřete kdejaký krém z drogerie? Vyzkoušejte šípkový olej, který je odborníky považován za všestranný zázrak na pleť. Jaké jsou jeho účinky a proč stojí za to dát mu šanci?

Šípkový olej je nový kokosák

Tak jako v oděvním průmyslu se trendy mění, také v kosmetice můžeme sledovat stálice i střídající se módní hity. Před několika lety slavil obrovský boom kokosový olej. Přestože lidstvo se výrobou kokosového tuku zabývá již mnohá staletí, jeho využití v kosmetice zažilo v západní společnosti období největší slávy právě teď. 

Není divu, ženy (i muži) z vyspělých zemí mají už dost průmyslově zpracovaných kosmetických přípravků plných parabenů, ftalátů, barviv nebo dokonce mikroplastů. Naproti tomu suroviny jako panenský olivový olej nebo za studena lisovaný kokosový tuk nabízejí mnohdy stejné účinky za zlomkovou cenu a s minimálním podílem chemických složek.

Olej lisovaný ze semínek růže šípkové obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, díky kterým jeho obliba stoupá strmou rychlostí.

účinky oleje z růže šípkové
pixabay.com

Topmodelky milují olej z růže šípkové

Neexistuje lepší reklama než osobní zkušenost. Toho před několika lety využila světoznámá topmodelka Miranda Kerr, která si zakládá na používání především přírodní kosmetiky. Miranda vyrůstala s prarodiči, kteří byli na různé zdravotní i kosmetické potíže zvyklí používat přírodní prostředky– čerstvě vymačkanou šťávu z aloe vera nebo džus z tahitského ovoce jménem morinda barvířská. 

V dospělosti potom modelka založila vlastní značku organické kosmetiky, kde je morinda jednou z hlavních účinných složek. Mezi její další oblíbené produkty potom patří právě olej z šípkových semínek, který ji uchránil před vznikem strií během těhotenství. Díky tomu se šípkový olej stal rychle populární nejen mezi modelkami, ale ženami po celém světě.

šípkový olej proti vráskám
pixabay.com

Šípkový olej proti vráskám

Olej ze šípkových semínek obsahuje vysoké množství antioxidantů a vitamínů A a C, díky čemuž funguje jako skvělý pomocník proti vráskám. Není se přitom třeba natírat koncentrovaným olejem, můžete vyzkoušet krémy s obsahem šípkového oleje nebo si jej přidat do čisté vazelíny nebo kokosového tuku.

Pravidelné mazání olejem z růže šípkové také rozjasňuje pleť a opticky ji tak dělá mladší. Kvůli tomu si jej oblíbila i Britská vévodkyně Kate Middleton, která jej po několik let zařazuje do své každodenní rutinní péče o obličej.

olej ze šípkových semínek
pixabay.com

Prevence strií bez chemie

Nejlepší reklamu udělala šípkovému oleji Miranda Kerr právě v těhotenství. Většina žen se v tomto období snaží minimalizovat používání chemicky zpracovaných kosmetických produktů. Šípkový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny a na promazávání rostoucího bříška, stehen a boků v těhotenství je takřka ideální. 

Přípravek působící proti striím je vhodný i na veškeré další druhy jizev. Promazávání již zahojených jizviček po drobných operacích nebo úrazech šípkovým olejem je může pomoci zamaskovat a sjednotit barevný tón s okolní kůží.

přírodní kosmetika s šípkovým olejem
pixabay.com

Jemný peeling se šípkovým olejem

Olej ze šípkových peciček se s oblibou používá také jako součást exfoliačních produktů. Jemný peeling s obsahem šípkového oleje pleť zbaví vrstvy staré kůže a zároveň podpoří pružnost a tvorbu nové svěží pokožky.

Chcete si vyrobit vlastní peeling třeba s olivovým olejem? Vyzkoušejte jednoduchý recept na domácí peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a promastí pokožku celého těla.

Zdroj: goodhousekeeping.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X